Carrie Mathison kontra paranoja w Białym Domu. "Homeland" - mamy nowy zwiastun i plakaty z 7. sezonu

"Homeland" (Fot. Showtime)

Choć prezydentem w "Homeland" została kobieta, nowy zwiastun nie pozostawia wątpliwości. Serial telewizji Showtime to wciąż odbicie świata, w którym żyjemy.

Podczas TCA Press Tour telewizja Showtime wypuściła nowy zwiastun 7. sezonu "Homeland", który udowadnia, że serial wciąż jest niesamowicie aktualny. Pod koniec poprzedniego sezonu zobaczyliśmy jak prezydent Keane (Elizabeth Marvel), po próbie zamachu na swoje życie, nakazała aresztowanie 200 członków agencji wywiadowczych, nie mając żadnych dowodów przeciwko nim. W tej grupie znalazł się Saul Berenson (Mandy Patinkin), który jednak nie spędzi nowego sezonu za kratkami.

W nowych odcinkach "Homeland" zobaczymy kolejny rozdział z życia Carrie Mathison (Claire Danes), która nie pracuje już w Białym Domu, ale mieszka w Waszyngtonie, u swojej siostry Maggie (Amy Hargreaves), i jest wciąż powiązana z najważniejszymi wydarzeniami w kraju. Była agentka jest pogrążona w żałobie po Quinnie i rozgoryczona tym, że prezydent Keane okazała się zupełnie inną osobą, niż jej się wydawało. I nadal walczy o sprawiedliwość.

"Nowa prezydent nie jest osobą, którą ona wierzyła, że jest. (...) Teraz Carrie już nie wierzy pani prezydent i rozpoczyna własną misję" - mówi Claire Danes w nowym zwiastunie "Homeland". Elizabeth Marvel dodaje, że prezydent Keane nakręca paranoję, znajdując się w samym rdzeniu tego niezwykle paranoicznego Białego Domu. Z kolei Mandy Patinkin konkluduje, że serial telewizji Showtime znów jest odbiciem świata, w którym żyjemy.

"Dla nas Keane nie jest czarnym charakterem. To odizolowana i otoczona wrogami prezydent, która stara się utrzymać władzę w głęboko podzielonym kraju i niebezpiecznym świecie" - mówił wcześniej Alex Gansa, jeden z showrunnerów "Homeland", dodając, iż Carrie napędzać będzie chęć udowodnienia, że "prezydent i jej administracja "systematycznie nadużywają władzy, ignorują rządy prawa i permanentnie niszczą nasze demokratyczne instytucje".

7. sezon "Homeland" startuje 11 lutego 2018 roku.

homeland01

homeland02

homeland03

REKLAMA