Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "The Good Place" wróciło w świetnej formie

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Jak bardzo tęskniłem za bohaterami "The Good Place", uświadomił mi dopiero powrót serialu po zimowej przerwie i kolejna intryga nie do przewidzenia, jaką zafundował nam Mike Schur. Bo czy ktokolwiek mógł się spodziewać podobnego obrotu spraw, gdy zostawiano nas ostatnio z Michaelem i Shawnem?

Z pewnością nie, w końcu wyglądało to na cliffhanger idealny, po którym wszystko runie niczym domek z kart. Schur po raz kolejny zabawił się jednak z naszymi oczekiwaniami, rozgrywając całą sytuację w błyskotliwy sposób i układając scenariuszową zagadkę, w której znalazło się miejsce zarówno na Kierkegaarda, jak i absolutnie uroczy (choć z pewnością bolesny) roast, a nawet ponowną wizytę Dereka, którego nie spodziewałem się już zobaczyć.

Wszystko złożyło się na kolejny świetnie skonstruowany odcinek, w którym drobnych atrakcji było od groma (Zła Janet jako DJ-ka!), a na koniec i tak skradł go Ted Danson. Moment, w którym na twarzy Michaela pojawiają się szczere emocje to czyste komediowe złoto, podobnie zresztą, jak wcześniejsze, diaboliczne wcielenie bohatera. Więcej prosimy i to jak najszybciej! [Mateusz Piesowicz]

thegoodplace-michael056

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA