Kto zabił Olivię Lake? "Mozaika" Stevena Soderbergha w nowym zwiastunie

"Mozaika" (Fot. HBO)

0

Z innowacyjnego doświadczenia serialowego, jakim miała być "Mozaika", wiele nie wyszło, ale ciągle istnieją duże szanse na to, że dostaniemy po prostu dobry kryminał. Zobaczcie nowy zwiastun.

Serial debiutujący jako interaktywna aplikacja to coś nowego, ale sądząc po przyjęciu "Mozaiki", nowego projektu Stevena Soderbergha, w tej nietypowej formie, raczej nie powinniśmy się spodziewać błyskawicznej telewizyjnej rewolucji. Tak przynajmniej wynika z opinii ludzi, którzy mieli do produkcji dostęp, bo w Polsce mogliśmy tylko o niej poczytać.

Aplikacji pozwalającej samodzielnie wybierać, jaką wersję historii chcemy oglądać, zatem nie uświadczymy, za to już wspólnie z resztą świata będziemy mogli ją obejrzeć w takim kształcie, jaki nadał jej sam twórca. I wcale nie musi to być rozczarowujące doświadczenie, bo 6-odcinkowa "Mozaika" zapowiada się co najmniej solidnie.

Bohaterką serialu jest Olivia Lake (Sharon Stone), autorka książek dla dzieci i lokalna celebrytka, która skrzętnie korzysta z uroków sławy w małej społeczności, przyciągając do siebie kolejnych mężczyzn, a wraz z nimi kłopoty. Wiadomo, że nie może to prowadzić do niczego dobrego, choć, jak mówi zapowiedź: "Jej historia zaczyna się, gdy jej życie się kończy". Marne to pocieszenie dla Olivii, ale dla nas dobra wiadomość, bo otrzymamy klasyczną historię kryminalną, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje, a podejrzanych o zabójstwo ciągle przybywa.

Współtwórcami "Mozaiki" są producent Casey Silver i scenarzysta Ed Solomon, a w obsadzie znajdują się także Garrett Hedlund, Frederick Weller, Beau Bridges, Paul Reubens, Jennifer Ferrin, Devin Ratray, Michael Cerveris, James Ransone, Jeremy Bobb i Maya Kazan. Premiera w HBO3 23 stycznia, cały sezon zostanie pokazany w ciągu tygodnia.