Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i kity

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Różne oblicza Chicago w "The Chi"

"The Chi" (Fot. Showtime)

"The Chi" (Fot. Showtime)


Pierwsza szkolna miłość młodego Kevina (Alex Hibbert), przyspieszony kurs dorastania lekkoducha Emmetta (Jacob Latimore), próba wyrwania się z niezdrowego środowiska Brandona (Jason Mitchell) i Jerriki (Tiffany Boone), a wreszcie tragedia, która pociąga za sobą kolejne. "The Chi", serial autorstwa Leny Waithe ("Master of None"), to kilka historii w jednej, a wszystko osadzone zostało w realiach South Side, cieszącej się fatalną opinią dzielnicy Chicago.

Twórczyni unika jednak stereotypów, starając się pokazać miasto i jego mieszkańców inaczej, niż robią to statystyki przestępstw i nagłówki w gazetach. Sięga do opowieści o zwykłych ludziach, których losy zostały nierozerwalnie połączone dramatycznymi wydarzeniami, lecz nie skupia się na nich w stu procentach. W centrum zainteresowania są bowiem bohaterowie i ich codzienność – czasem ponura i brutalna, a kiedy indziej pełna barw i zwykłego ciepła.

Bo South Side z zewnątrz może wyglądać na przestępczy raj, ale dla jego mieszkańców jest po prostu domem, jakikolwiek by on nie był. Widziany z ich perspektywy świat jest oczywiście skomplikowany, ale i trudny do jednoznacznej oceny. Niekiedy mroczny, niczym ulice z "The Wire", a momentami wypełniony emocjami rodem z "This Is Us". Połączenie tych dwóch stylistyk wypada zaskakująco dobrze, a przede wszystkim wciąga i angażuje losami swoich postaci od pierwszych chwil. Oby tak dalej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10