Najbardziej oczekiwane serialowe nowości zimy 2018

"Altered Carbon" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Do listy najbardziej oczekiwanych serialowych powrotów tej zimy dorzucamy jeszcze nowości. A wśród nich m.in. "Counterpart", "Altered Carbon", "Mozaika", "Good Girls" i "Tu i teraz".

13. "Brytania" - premiera 18 stycznia, dzień później w HBO GO i 23 stycznia w HBO

W roku bez "Gry o tron" tytuły aspirujące do miana jej następców mają szczególną szansę się wykazać. "Brytania", czyli koprodukcja Sky Atlantic i Amazona, idzie na pierwszy ogień i choć mocno wątpimy, by miała dorównać popularnością serialowi HBO, mamy nadzieję na przyzwoitą historię w spektakularnej oprawie.

Zwłaszcza to drugie wydaje się pewne jak w banku, bo opowieść o podboju Wysp Brytyjskich przez Imperium Rzymskie aż się prosi o pełne rozmachu telewizyjne widowisko i na takie wygląda w zapowiedziach. Akcja będzie się rozgrywać w 43 roku, gdy rzymska armia pod dowództwem Aulusa Plautiusa (David Morrissey) rozpoczęła podbój Brytanii, napotykając jednak opór ze strony zamieszkujących te tereny Celtów i tajemniczych druidów. Wielu faktów historycznych raczej się tu nie spodziewajcie – zastąpią je magia, siły natury i wojownicze księżniczki, oraz obowiązkowa brutalność i seks.

Liczymy jednak, że gdzieś pomiędzy tym wszystkim znajdzie się jeszcze miejsce na wciągającą historię, zwłaszcza, że serial może się pochwalić naprawdę dobrą obsadą. Oprócz Morrisseya na ekranie zobaczymy m.in. Kelly Reilly, Zoë Wanamaker, Nikolaja Lie Kaasa, Mackenzie Crooka i Iana McDiarmida. To dość, by zainteresować nie tylko fanów pełnych rozmachu kostiumowych produkcji. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13