Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Być jak Jane Fonda, czyli 4. seria "Grace i Frankie"

"Grace i Frankie" (Fot. Netflix)

"Grace i Frankie" (Fot. Netflix)


Netfliksowy serial nie należy do najbardziej popularnych produkcji stacji. Pierwszy sezon prawdopodobnie wielu zniechęcił, bo po Marcie Kauffman ("Przyjaciele") i tak imponującej obsadzie spodziewano się czegoś więcej. I twórcy dali nam coś więcej, ale dopiero od serii drugiej, a potem przebili to jeszcze lepszą trzecią. Od piątku natomiast możemy oglądać sezon czwarty, który mimo paru braków urzekł nas tak, że musiał znaleźć się wśród hitów.

W najnowszej odsłonie sitcomu Grace (Jane Fonda) i Frankie (Lily Tomlin) romansują z interesującymi mężczyznami, prowadzą firmę, spędzają czas z przyjaciółmi i rodziną, oglądają seriale. Wydawałoby się, że to zaledwie kontynuacja poprzednich serii, w których przyzwyczailiśmy się do przełamywania stereotypów na temat życia po siedemdziesiątce. Twórcy serialu tym razem jednak przypominają mocno, że główni bohaterowie mogą zachować swój styl i walczyć o niezależność, ale nie są w stanie całkiem uciec przed trudnościami związanymi z wiekiem. Wiele odcinków w czwartej serii "Grace i Frankie" łączy czarny humor z naprawdę przejmującymi odkryciami, co znaczy codzienna walka o samodzielność.

Na szczęście w tej walce Grace ma Frankie, a Frankie ma Grace. Wątki ich byłby mężów, Roberta (Martin Sheen) i Sola (Sam Waterson), oraz dzieci to tylko blade tło dla tej fantastycznej przyjaźni i świetnych dialogów. Po każdej kolejnej serii "Grace i Frankie" zostaje myśl, że chciałoby się być jak Jane Fonda. Albo jak Lily Tomlin. Mimo paru potknięć Marta Kauffman proponuje inteligentny, zabawny serial, który pozwala naruszyć stereotypowe patrzenie na świat. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9