Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "This Is Us" przygotowuje grunt pod swój największy odcinek


"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


"This Is Us" to prawdopodobnie najbardziej cyniczny serial świata. Dan Fogelman i spółka opanowali do perfekcji sztuczki, które kiedyś działały w telewizji ogólnodostępnej, i sprawili, że współczesna publika - netfliksowa, kablówkowa, przyzwyczajona do oglądania, co chce i kiedy chce - nie jest w stanie im się oprzeć. Bo czy coś może zastąpić wspólnie przeżywane emocje? Produkcja NBC udowadnia, że nie - i że współczesne seriale wciąż mogą gromadzić przed telewizorami miliony ludzi o określonej porze i wywoływać emocje niczym widowiska sportowe.

Choć "This Is Us" nie jest do końca "moim" serialem, podziwiam i doceniam tę sprawność twórców i jestem przekonana, że zmieniają oni telewizję ogólnodostępną na lepszą. A najnowszy odcinek, "That'll Be the Day", uważam za perfekcyjny wstęp do wydarzeń, które zostaną pokazane po Super Bowl.

Zobaczyliśmy ostatni dzień życia Jacka Pearsona. Dzień, któremu daleko było do idealnego i który będzie kładł się cieniem na przyszłości jego dzieci, nie tylko dlatego, że za chwilę stracą ojca. Kevin pokłócił się z tatą i uciekł do Sophie, co będzie rzutowało na jego dorosłe życie. Kate zobaczyła siebie oczami Jacka i to będzie wspomnienie, które zostanie z nią na zawsze (a do tego dojdzie jeszcze poczucie winy, którego źródło za chwilę poznamy). Randallowi i Rebece także za chwilę runie cały świat.

"This Is Us" wie, jak podkręcać emocje, czyni to w wyrachowany i często przesadzony sposób, a jednocześnie jakimś cudem to działa i wydaje się prawdziwe. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy - jeszcze tylko tydzień! [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10