"Alexa & Katie" - data premiery i zdjęcia z młodzieżowej komedii Netfliksa

"Alexa & Katie" (Fot. Netflix)

Dwie przyjaciółki - "Alexa & Katie" - które nie mogą doczekać się pójścia do liceum, pojawią się na naszych ekranach już w marcu. Netflix ogłosił datę premiery i pokazał pierwsze zdjęcia.

"Alexa & Katie" to kręcony w trybie multicam serial komediowy opowiadający o najlepszych przyjaciółkach, które nie mogą doczekać się początku szkoły średniej. Choć Alexa choruje na raka, jej przebojowość i entuzjazm do życia nie gasną ani na chwilę, zwłaszcza że może zawsze liczyć na lojalną i uroczą Katie. Nastolatki muszą poradzić sobie z życiowymi problemami, przez które czują się inne niż wszyscy, choć na tym etapie życia najbardziej pragną czegoś dokładnie odwrotnego.

Alexę zagra Paris Berelc ("Oddział specjalny"), a w rolę Katie wcieli się debiutantka Isabel May. Ponadto w obsadzie znaleźli się: Tiffani Thiessen ("Byle do dzwonka", "Białe kołnierzyki") jako Lori, nadopiekuńcza matka Alexy, oraz Emery Kelly ("Szczury laboratoryjne"), Eddie Shin ("Westworld"), Jolie Jenkins ("Gotowe na wszystko") i Finn Carr ("Pełniejsza chata").

W rozmowie z "Teen Vogue" Paris Berelc przyznała, że bardzo zależy jej na dobrym odegraniu roli dziewczyny chorej na raka. Aktorka spędziła trochę czasu w szpitalu dziecięcym i zapoznała się lepiej z 17-letnią Katie. Dziewczyna cierpiąca na nowotwór opowiedziała jej o swoim życiu, jak mimo choroby normalnie chodzi do szkoły, wybiera się na bal maturalny, ma chłopaka.

Nasze bohaterki podkochują się w chłopakach, chodzą na potańcówki, chcą robić to, co robią inne nastolatki. Alexa ma raka, ale to nie oznacza, że choroba dyktuje, jak ma żyć. To nie zmienia jej jako osoby - stwierdziła Berelc.

Z kolei Isabel May dodała, że Alexa i Katie wzajemnie motywują się, by próbować nowych rzeczy, a jednocześnie wiedzą, że mogą zrobić dla siebie wszystko.

Twórczynią serialu jest Heather Wordham ("Hannah Montana"), a rolę showrunnera pełni Matthew Carlson ("Zwariowany świat Malcolma", "Kim jest Samantha?"). Pierwszy sezon "Alexa & Katie" liczy 13 odcinków. Netflix ustalił datę premiery na 23 marca, tym samym jeszcze bardziej wzbogacając swoje wiosenne portfolio.

"Alexa & Katie" - serial komediowy Netfliksa

"Alexa & Katie" (Fot. Netflix)

"Alexa & Katie" - serial komediowy Netfliksa

"Alexa & Katie" (Fot. Netflix)

REKLAMA