Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

Ten tydzień należał do Judith Light z "American Crime Story", Jasona Isaacsa ze "Star Trek: Discovery" i Gillian Anderson z serialu "Z Archiwum X". Poza tym doceniamy "The Good Place" i niechętnie wręczamy pewien kit.

HIT TYGODNIA: Halo, tu Ziemia (?) - czyli finał 2. serii "The Good Place"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)

Jeśli wiemy, że w kolejnym sezonie oglądać będziemy (znowu!) zupełnie inny serial niż dotychczas, to znaczy, że właśnie skończyliśmy finałowy odcinek serii "The Good Place". Niby podpowiedź zawarta w tytule, "Somewhere Else", sugerowała, że będzie zaskakująco i inaczej, ale znów daliśmy się zaskoczyć.

goodplace-jason

Jak pisał już Mateusz, w każdym innym serialu fakt, że dwie wspaniałe pary wreszcie wyznały sobie uczucia (zaiste: "Hot diggity dog!"), byłby tym, co zapamiętamy z odcinka. Tymczasem zanim zdążyliśmy się nacieszyć wyznaniem Janet i pocałunkiem zainicjowanym przez Chidiego, nasi bohaterowie wylądowali z powrotem w swoich ziemskich życiach lub w jakiejś następnej symulacji. Z jednej strony to coś w rodzaju kolejnego resetu, z drugiej – widz nie czuje się oszukany, bo wygląda na to, że dostanie zupełnie nową, pomysłową i mądrą historię o postaciach, które zdążył pokochać.

Czy Chidi pomoże Eleanor także "za życia"? Czy wszyscy w końcu się spotkają? Czy aby na pewno nikt nie zauważył interwencji Michaela à la "Cheers"? Gdzie właściwie jest "gdzie indziej"? Michael Schur znów nas zadziwił i zachwycił. Czekamy więc w napięciu na kolejny sezon. Z wiarą, że każde miejsce, w którym ten twórca umieści naszą ulubioną ekipę grzeszników, będzie dobre. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA