Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6

HIT TYGODNIA: "Star Trek: Discovery" nie zwalnia, szokuje i stawia sprawy jasno

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)


W ostatnich tygodniach "Star Trek: Discovery" nabrało takiego rozpędu, że nie nadążamy z komentowaniem kolejnych rewelacji. W odcinku "What's Past is Prologue" trend został podtrzymany, a jeszcze dodano do niego tyle efektownej akcji i znaczących komentarzy, że całość oglądało się jednym tchem.

Zacznijmy od tych drugich, bo o ile wcześniej twórcy aluzjami rzucali w miarę subtelnie, ujawnienie prawdziwej tożsamości kapitana Lorki pozwoliło im pójść na całość. Jego słowa o ochronie ziemskiego stylu życia i ludzkiej rasy, Federacji jako dziecinnym idealizmie i nierównych sobie gatunkach, wyborach i opiniach są jasną deklaracją tego, jaki świat odbija się w Mirror Universe. Słowa "make the Empire glorious again" nie padły tu przypadkowo, co zresztą potwierdził sam Jason Isaacs, czyniąc ze swojego bohatera kogoś więcej, niż banalny czarny charakter.

Tym bardziej szokujący jest bezceremonialny sposób, w jaki twórcy się z nim pożegnali, fundując nam najpierw trzymającą na krawędzi fotela scenę walki. Nieważne jest teraz, czy Lorcę jeszcze w serialu zobaczymy, czy nie – takiego zwrotu akcji się najzwyczajniej w świecie nie spodziewaliśmy. Brawa i za odwagę, i za realizację.

A na tym wciąż nie koniec, bo choć załodze Discovery (powiększonej o nową/starą kapitan) udało się wreszcie wrócić do domu, czekała ich tam kolejna nieprzyjemna niespodzianka. Czy ktoś tutaj ma w ogóle w planach wyhamować przed końcem sezonu? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6