Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6

HIT TYGODNIA: William, twisty i tona prawdziwych emocji w "Z Archiwum X"

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)


Choć moim ulubionym odcinkiem tego sezonu "Z Archiwum X" wciąż pozostaje "The Lost Art of Forehead Sweat", a na wszystko, co dotyczy Williama, patrzę podejrzliwie ze względu na powiązania z mitologią, muszę przyznać, że "Ghouli" - odcinek Jamesa Wonga, który na początku wygląda jak typowy horror - było mnie w stanie do niego przekonać. I powodem wcale nie są twisty i zawadiackie pomysły, tylko proste, ludzkie emocje, których dotychczas albo brakowało, albo wypadały sztucznie.

To, co nie działało we wszystkich częściach "My Struggle", tutaj wreszcie wyszło świetnie. Gillian Anderson bezbłędnie wcieliła się w roztrzęsioną matkę, przekonaną, że jej syn zabił się, zanim zdążyła go poznać. Scena, w której Scully przeprasza Williama, że go zostawiła, i wyraża cały swój żal z powodu tego, co się wydarzyło, rzeczywiście chwyta za serce. Tak świetnej Anderson jeszcze w nowych odcinkach "Z Archiwum X" nie widzieliśmy. Nie pamiętam też, kiedy poprzednio ten serial był w stanie mnie zaangażować emocjonalnie w takim stopniu.

A poza tym "Ghouli" sprawiło mi wiele frajdy, kiedy odkrywało kolejne warstwy mistyfikacji Williama, aż do finałowej sceny na stacji benzynowej. Syn Scully miał świetne wejście, okazał się fajnym, inteligentnym dzieciakiem i dał mi dobry powód, żeby obejrzeć ten sezon do końca, nawet jeśli nie będzie już więcej odcinków mojego ulubieńca Darina Morgana. Trochę się boję tego, jak Chris Carter i spółka połączą Williama z wątkiem głównym - a na pewno to uczynią w tym sezonie - ale przede wszystkim jestem tego ciekawa. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6