Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Riverdale" (Fot. CW)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Powrót "Endeavour" - Shaun Evans coraz bardziej jak John Thaw

"Endeavour" (Fot. ITV)

"Endeavour" (Fot. ITV)


"Endeavour" właśnie zaczął 5. sezon - dłuższy niż poprzednie, bo składający się aż z 6 odcinków, co w tym przypadku jest ogromną liczbą - czyli praktycznie staje się weteranem w brytyjskiej telewizji. Shaun Evans, który miał bardzo trudne zadanie, bo musiał wcielić się w młodszą wersję prawdziwie ikonicznego bohatera, już został zaakceptowany, razem z tym wszystkim, co go różni od legendarnego Johna Thawa.

A różni go coraz mniej, bo, jak zauważyli brytyjscy fani, w premierze nowego sezonu (w Polsce emitowanego w środy na Ale kino+) młody Morse bardziej niż kiedykolwiek przypomina swoją starszą wersję. Nasz Endeavour, który zdał egzamin na sierżanta, przez większość odcinka chodzi nachmurzony, rozpogadzając się nieco właściwie tylko w scenach z Joan Thursday, która powróciła do miasta, na szczęście i nieszczęście.

Serial wciąż świetnie działa na płaszczyźnie osobistego dramatu - nie tylko rozumianego jako historia głównego bohatera, Thursdayowie też mają w tym swój duży udział - a do tego wygląda bardzo stylowo i oferuje zagadki kryminalne, które potrafią wciągać niemal od niechcenia (zwłaszcza jeśli mają takie bohaterki jak ta z tego tygodnia). A i relacje policjantów, do których doszedł niejaki DC Fancy (Lewis Peek), wciąż są tak samo wdzięczne jak kiedyś. "Endeavour" to dowód na to, że zwykłe brytyjskie kryminały wciąż potrafią przebić pod każdym względem bardziej wymyślne produkcje. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7