Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2018

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Za nami miesiąc powrotu "American Crime Story", totalnego szaleństwa w "Star Trek: Discovery" i zaskakującego światowego debiutu "The End of the F***ing World". Podsumowujemy to, co było najlepsze w serialach w styczniu.

10. "Most nad Sundem" (powrót na listę)

"Most nad Sundem" (Fot. SVT1/DR1)

"Most nad Sundem" (Fot. SVT1/DR1)


Po udanym pierwszym odcinku kolejne styczniowe odsłony jednego z naszych ulubionych seriali kryminalnych nie trzymały równego poziomu – stąd stosunkowo niska pozycja na liście. Kolejne śledztwo Sagi i Henrika ma jednak na tyle dużo zalet, że 4. serii "Mostu nad Sundem" nie mogło całkowicie zabraknąć w naszym zestawieniu.

Sama zbrodnia, która w pierwszym odcinku zapowiadała się dość intrygująco, nieco rozmywa się przez nadmiar wątków, między innymi z powodu zapewne niezbędnych, ale póki co nużących scen związanych z miasteczkiem zarządzanym niczym sekta. Świetnie wypadają jednak te momenty, kiedy różne nawarstwione tropy zaczynają się ze sobą splatać, a Saga może przypomnieć, dlaczego mimo trudności w dostosowaniu się do wymogów społecznych jest bezcenna dla szwedzkiej i duńskiej policji. Nie brakuje też w nowym sezonie brutalnych zwrotów akcji, na jakie mało który serial by się odważył.

Dużo dzieje się też w życiu prywatnym bohaterów. Można odnieść wrażenie, że Saga i Henrik wciąż robią w swojej relacji krok do przodu i dwa kroki do tyłu, ale trudno oczekiwać, żeby z takim bagażem doświadczeń i przy dopracowanej w serialu psychologii postaci zaserwowano nam fabułę rodem z amerykańskich komedii romantycznych. Wprawdzie w tej serii chwilami zbyt wiele jest scen rodem z telenoweli, ale sezon się jeszcze nie skończył. Może ponownie twórcy "Mostu nad Sundem" dowiodą, że wszystko miało sens – a my będziemy mogli z czystym sumieniem umieścić ten serial na lepszym miejscu w lutym. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10