Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2018

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Na wylocie" (powrót na listę)

"Na wylocie" (Fot. HBO)

"Na wylocie" (Fot. HBO)


Po 1. sezonie "Na wylocie" ochrzciliśmy Pete'a Holmesa mianem najsympatyczniejszego komika świata i wystarczyła zaledwie chwila premierowego odcinka 2. serii, byśmy sobie przypomnieli, dlaczego tego faceta nie da się nie lubić. A potem było jeszcze lepiej, bo nowa odsłona komedii HBO do znanych zalet dodała kilka nowych punktów.

Dostaliśmy choćby pytanie o istnienie Boga, które wzbudziło w naszym bohaterze poważne wątpliwości. Była też przygoda na jedną noc z niejaką Ali (świetna Jamie Lee) zakończona zniszczeniem szklanego stolika (pamiętajcie, że są różne rodzaje szkła!) i sporych rozmiarów nieporozumieniem oraz wycieczka ulicami Nowego Jorku w towarzystwie Leifa (George Basil) – znakomitego w roli duchowego szerpy. A na koniec wpadł jeszcze Bill Burr, z którym Pete spędził nieco "męskiego" czasu. Tak jakby.

Jeśli komuś się wydawało, że gapowatość i nieporadność głównego bohatera szybko się nam znudzą, był w błędzie. Mimo że "Na wylocie" w 2. sezonie zmieniło się mniej więcej w takim stopniu, jak sytuacja mieszkaniowa Pete'a, serial nadal zaskakuje pomysłami i czaruje urokiem, jakiego nie ma żadna inna życiowa komedia. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10