Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2018

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. "Star Trek: Discovery" (powrót na listę)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)


Styczeń był w "Star Trek: Discovery" miesiącem odkrywania kart, potwierdzania się fanowskich teorii i twistów, których nawet najbardziej uważni widzowie nie mogli przewidzieć. A przede wszystkim tempa tak szalonego, że czasem trudno było nadążyć za wszystkimi sensacjami.

Wystarczy jednak powiedzieć, że cały miesiąc spędziliśmy wraz z bohaterami w Mirror Universe, a postawienie wszystkiego na głowie stanie się całkiem zasadne. Złowrogie Imperium Ziemskie, Cesarzowa Georgiou, a nawet kosmiczna wersja Donalda Trumpa – to przykłady tych pomniejszych atrakcji. Z większych dostaliśmy Klingona w ludzkiej skórze oraz kapitana Lorcę w nieco innej wersji, niż do tej pory znaliśmy. Aż trudno uwierzyć, że cała ta misterna konstrukcja nie posypała się jak domek z kart.

A jednak twórcy dali radę sensownie spiąć ze sobą wszystkie wątki, utrzymując przy tym wysokie napięcie i dodając do mieszanki sporo emocji i piekielnie trudnych konfliktów. Tych nie oszczędzono zwłaszcza biednej Michael Burnham (Sonequa Martin-Green pokazała w styczniowych odcinkach wielką klasę), a i pozostali musieli swoje przejść. Spodziewaliśmy się wprawdzie, że "Discovery" trzyma w rękawie kilka asów, ale takiego rollercoastera, jaki fundowano nam co tydzień, długo nie zapomnimy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10