8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

Adam Scott powróci w 2. sezonie "Wielkich kłamstewek". Twórcy "Agentów T.A.R.C.Z.Y." przygotowani na ewentualny koniec. Jared Gilmore pojawi się jeszcze w "Once Upon a Time". A oprócz tego arabski serial Netfliksa i nie tylko.

1. Adam Scott powróci w 2. sezonie "Wielkich kłamstewek". Adam Scott powróci jako Ed Mackenzie i będzie w stałej obsadzie "Wielkich kłamstewek". Wyzwania, które czekają jego bohatera, to przede wszystkim te związane z małżeństwem z Madeline.

2. Twórcy "Agentów T.A.R.C.Z.Y." przygotowani na ewentualny koniec. Oglądalność serialu spadła do tego stopnia, że grozi mu skasowanie po tym sezonie. Co na to twórcy? Jed Whedon powiedział w rozmowie z TVLine, że akurat piszą finał sezonu - taki, który będzie mógł także zostać finałem całości. "Jeśli to koniec, jesteśmy gotowi. Tak czy siak zrobimy satysfakcjonujący finał" - oznajmił współtwórca Agentów T.A.R.C.Z.Y.

3. Jared Gilmore pojawi się jeszcze w "Once Upon a Time". Jared Gilmore powróci w 20. odcinku finałowego sezonu "Once Upon a Time" jako młodszy Henry (w retrospekcji). Na razie nie wiadomo, czy zobaczymy jeszcze Jennifer Morrison i inne osoby z dawnej obsady.

4. ABC zamawia talk-show Aleca Baldwina. ABC zamówiło 8 odcinków programu "Sundays with Alec Baldwin". Pierwszy zostanie pokazany w najbliższą niedzielę, po Oscarach. Gośćmi będą komik Jerry Seinfeld i Kate McKinnon z "Saturday Night Live".

5. Yvette Nicole Brown w nowej komedii ABC. Aktorka znana z "Community" dostała główną rolę w sitcomie "Most Likely To", którego twórcą jest Diablo Cody ("United States of Tara"), a jednym z producentów Greg Berlanti ("Arrow"). Bohaterkami będą dwie samotne matki, które znają się ze szkoły średniej. Wtedy jedna dręczyła drugą, a teraz zamieszkują obok siebie i muszą się ze sobą dogadać.

6. Serialowy "Snowpiercer" ma nowego showrunnera. Został nim Graeme Manson, współtwórca "Orphan Black".

7. Netflix zamawia pierwszy arabski serial. Serial nosi tytuł "Jinn" i będzie młodzieżową produkcją, opowiadającą o dzieciakach, które muszą powstrzymać dżinna przed zniszczeniem świata. "Jinna" stworzą Elan i Rajeev Dassani ("Skandal"), a także libański reżyser Mir-Jean Bou Chaaya ("Very Big Shot") i scenarzysta Bassel Ghandour ("Theeb").

8. Dobry start "Good Girls". Nowy serial NBC wystartował z oglądalnością 5,98 mln/1,5 i pobił w demo "The Good Doctor". Słaby start miał sitcom CBS "Living Biblically" (5 mln/0,8).

REKLAMA