Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z lutego

"Everything Sucks!" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Prezydent z kreskówki" - nowe odcinki co tydzień w HBO GO

Our Cartoon President

"Our Cartoon President" (Fot. Showtime)

Śmiać się z Donalda Trumpa każdy może, ale jak pokazuje przykład tej animowanej komedii stacji Showtime, nie każdy powinien. Kreskówkowa wersja prezydenta USA pochodzi z programu Stephena Colberta, gdzie jego rozmówki z prowadzącym są całkiem zabawnym, powracającym motywem. I w takiej krótkiej formie powinny pozostać, bo dłuższa to niestety niewypał.

"Prezydent z kreskówki" ("Our Cartoon President") jest banalnym zbiorem średnio wyszukanych żartów, w których ze świecą szukać inteligentnej satyry czy ostrej kpiny. Zamiast nich dostaliśmy serial płytki i wyśmiewający najbardziej oklepane wady Trumpa, które wcale nie wyglądają na szczególnie przesadzone. Bo czy kogoś to zaskakuje, że prezydent jest prymitywem, bufonem i znudzonym miliarderem, który nie ma pojęcia o wadze swojej funkcji? Albo że otaczają go równie karykaturalne postaci, na czele z tępą rodzinką i niewiele lepszymi współpracownikami?

Raczej nie, więc serial o nim powinien poszukać czegoś więcej, niż formuły prostej parodii. "Our Cartoon President" nawet tego nie próbuje, przez co paradoksalnie… uczłowiecza swojego bohatera. Czyni bowiem z niego rubasznego, sitcomowego głupka, który ma swoje wady, ale w gruncie rzeczy wzbudza pewnego rodzaju sympatię. Ani to kontrowersyjne, ani odkrywcze, za to koszmarnie nudne i zadziwiająco grzeczne, zwłaszcza że to produkcja z kablówki. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13