Stephen Hawking w "The Big Bang Theory" - zobaczcie jeszcze raz najlepsze występy słynnego fizyka

"The Big Bang Theory" (Fot. CBS)

Jeden z największych geniuszy współczesnej nauki, który odszedł od nas w wieku 76 lat, pojawiał się co jakiś czas w sitcomie "The Big Bang Theory". Przypominamy jego występy.

Nazwisko Stephena Hawkinga znali wszyscy, także ci, którzy fizyką nigdy się nie interesowali. A wszystko dlatego, że jego osoba fascynowała twórców filmowych, a on sam też chętnie występował na ekranie. Podczas gdy w kinach mogliśmy zobaczyć oscarowy film "Teoria wszystkiego", opowiadający o życiu słynnego naukowca, w telewizji Hawking pojawiał się we własnej osobie, m.in. w "Simpsonach", "Star Trek: Następne pokolenie" i przede wszystkim w sitcomie "The Big Bang Theory", gdzie co jakiś czas powracał.

Tutaj znajdziecie wpisy ekipy serialu z social mediów - Hawkinga żegnają Jim Parsons, Johnny Galecki, Mayim Bialik, Kaley Cuoco, Bill Prady i nie tylko. My z kolei przypominamy występy słynnego fizyka z serialu.

Nazwisko Stephena Hawkinga padło w "The Big Bang Theory" po raz pierwszy już w pilocie. Ale przez długi czas Sheldon Cooper i spółka podziwiali go z oddali. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 5. sezonie, w odcinku "The Hawking Excitation", kiedy to Sheldon miał okazję zaprezentować swoją pracę człowiekowi, którego podziwiał najbardziej na świecie. I oczywiście, że nie mogło to się dla niego dobrze skończyć.

W odcinku "The Extract Obliteration" z 6. sezonu profesor Hawking zadzwonił do doktora Coopera, tylko po to by mu porządnie dogryźć. Co mają ze sobą wspólnego Sheldon Cooper i czarna dziura? No cóż...

W "The Troll Manifestation" w 8. sezonie Sheldon i Leonard opublikowali pracę, która została wyśmiana przez jakiegoś internetowego trolla. A ten troll to oczywiście...

Stephen Hawking pojawił się jeszcze w 200. odcinku, by zaśpiewać "Happy Birthday" Sheldonowi, a także w odcinku "The Geology Elevation", który zawierał jego zdalnie sterowaną figurkę na wózku.

Ostatni występ fizyka w "The Big Bang Theory" miał miejsce w premierze 11. sezonu, kiedy to doradził Sheldonowi, żeby ożenił się z Amy. "Załóż pierścień na jej palec i spraw, żeby wyglądał jak Saturn" - powiedział Hawking.

I oczywiście, że Sheldon posłuchał! W tym momencie w "The Big Bang Theory" wszystko zmierza w kierunku ślubu Sheldona z Amy, który zobaczymy prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie.

REKLAMA