Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

W tym tygodniu u nas rządzą "American Crime Story", "High Maintenance" i "Odpowiednik". Pierwszy Drugi w historii kit dostaje od nas "This Is Us" za zaskakująco nijaki finał 2. sezonu.

HIT TYGODNIA: Howard kontra Howard w 8. odcinku "Odpowiednika"

"Odpowiednik"

"Odpowiednik" (Fot. Starz)


"Odpowiednik" systematycznie pnie się na liście naszych ulubionych seriali, bo - jak ostatnio pisał Mateusz - jest to systematycznie budowana układanka, której poznawanie staje się bardziej wciągające z każdym kolejnym odcinkiem. Mogę się tylko pod tym podpisać i dodać, że uwielbiam skrupulatność, z jaką napisani są bohaterowie, w szczególności zaś obaj Howardowie, grani przez J.K. Simmonsa.

Po tym co zrobił Peter na końcu odcinka "Love the Lie", Simmons będzie miał jeszcze większe pole do popisu, a emocje w serialu sięgną zenitu. Na razie jednak chciałabym zatrzymać się na chwilę przy rozmowie obu Howardów, którzy, bogatsi o doświadczenia z całego sezonu, powiedzieli sobie nawzajem, co o sobie myślą. Zachwycający w tej konfrontacji był zwłaszcza Howard nr 1, który okazał się nie tylko być świadom grzeszków swojej Emily, ale i był w stanie rzucić prosto w twarz parę słów prawdy Howardowi nr 2.

To była kłótnia na najwyższym poziomie aktorskim, bo w jednym momencie zobaczyliśmy obu Howardów w zupełnie innym świetle - ten, którego uważaliśmy za nieudacznika i popychadło, okazał się człowiekiem nie tylko silniejszym, ale przede wszystkim świadomym tego, co ma i czego nie ma. Ten drugi zaś mógł tylko patrzeć na swojego odpowiednika z mieszanką podziwu, zazdrości i irytacji, że jego życie nie potoczyło się inaczej. A w jednego i drugiego wcielił się ten sam człowiek. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA