Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

KIT TYGODNIA: "For the People", czyli ShondaLand idzie do sądu

"For the People" (Fot. ABC)

"For the People" (Fot. ABC)


Na papierze "For the People" ma potencjał i mogłoby spodobać się widzom, którzy lubią styl Shondy Rhimes. Pomysł jest prosty – przeniesienie konwencji znanych z "Grey's Anatomy" ze szpitala na salę sądową. Grupa początkujących adwokatów z urzędu i prokuratorów, doświadczeni mentorzy, wstrząsające sprawy, gorące romanse. Dostalibyśmy ShondaLand w całej krasie i przez kilka lat trudno byłoby się oderwać. Nawet ze świadomością, że to raczej nie Bergman.

"For the People" stworzył jednak współpracownik Shondy, a nie ona sama. I niestety bardzo wyraźnie widać, że Paul William Davies musi się jeszcze sporo nauczyć od mistrzyni szokujących zwrotów akcji, licznych miłosnych trójkątów (albo i ambitniejszych wielokątów) oraz udawania, że właśnie tak wygląda życie jakiejś grupy zawodowej. Nowy serial prawniczy znanej firmy producenckiej wypada jak blada kalka czy to "Grey's Anatomy", czy nawet seriali znacznie bardziej absurdalnych - "How to Get Away with Murder" i "Skandalu".

Obsada "For the People" ma potencjał, ale rozpoznawalni aktorzy (Britt Robertson, Hope Davis, Ben Shenkman) nie mają co robić z tak słabo napisanym materiałem. Bronią się młodzi prokuratorzy Kate (Susannah Flood) i Leonard (Regé-Jean Page), ale możliwe, że i to jedynie kwestia słabego tła. Sprawy nie wciągają, a szybkie przeskoki między wątkami tylko chwilami pozwalają zapomnieć o nudzie. To wszystko już było, ale w lepszej wersji, więc szkoda czasu. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA