Postapokaliptyczny deszcz. "The Rain" - data premiery i zwiastun duńskiego serialu Netfliksa

"The Rain" (Fot. Netflix)

Opustoszała w wyniku epidemii morderczego wirusa Skandynawia i grupa młodych ludzi walczących o przetrwanie w tych warunkach. Oto "The Rain", który zadebiutuje na Netfliksie już w maju.

"Unikaj deszczu, by żyć" - oznajmia nowa zapowiedź "The Rain", pierwszego serialu Netfliksa rodem z Danii. Będzie to postapokaliptyczna historia dwójki rodzeństwa, którym udało się przetrwać, gdy groźny wirus uśmiercił niemal całą populację Skandynawii. Sześć lat po zagładzie bohaterowie opuszczają swoją bezpieczną enklawę i dołączają do grupy innych ocalałych. Razem wyruszą w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów zniszczonej cywilizacji.

W nowej, pozbawionej zasad rzeczywistości młodzi ludzie muszą porzucić wspomnienia wygodnego życia i przyzwyczaić się do świata, w którym nie wiedzą komu ufać. Walcząc o przetrwanie, zaczynają rozumieć, że największe zagrożenie czai się w nich samych i odkrywają, że nawet po apokalipsie istnieje miłość i zazdrość, a problemy dojrzewania wcale nie zniknęły razem z dobrze znanym światem.

Twórcami "The Rain" są Jannik Tai Mosholt ("Borgen"), Esben Toft Jacobsen ("Wielki niedźwiedź") oraz Christian Potalivo ("Dicte"). W serialu występują m.in. Alba August ("Jordskott"), Mikkel Boe Følsgaard ("The Legacy"), Lucas Lynggaard Tønnesen ("Kobieta w klatce"), Lars Simonsen ("Most nad Sundem"), Iben Hjejle ("Dicte"), Angela Bundalovic ("Dark Horse"), Sonny Lindberg ("The Legacy") i Johannes Kuhnke ("Turysta").

Premiera "The Rain" w Netfliksie 4 maja.

REKLAMA