Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Homeland" (Fot. Showtime)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: Schnappviecher w "Atlancie"

"Atlanta" (Fot. FX)

"Atlanta" (Fot. FX)


Związek Earna i Van zawsze wydawał się źle dobrany. Łączyła ich córka i co jakiś czas dość desperackie próby zbudowania normalnej relacji, czego dowodem zeszłotygodniowy odcinek, w którym Earn udowodnił, że jego zdaniem droga do serca Val poprowadzi przez machanie wszystkim przed nosem banknotami. W najnowszym odcinku, "Helen", długo kumulowane problemy wybuchają ze wzmożoną siłą. Ale, jak to w "Atlancie", nietypowo.

Wycieczka do Helen, pozwalająca Val kultywować niemieckie tradycje i według dziewczyny mająca na celu przejście na poziom pary, która miło spędza razem czas, to jedna z najdziwniejszych wypraw, jakie widzieliśmy w serialach. Obserwowanie z perspektywy Earna dziwacznych gier, rażącego rasizmu zabaw i absurdalnego Schnappviechera krążącego po sali daje doskonały wgląd w poczucie alienacji bohatera i jego przekonanie, że Val chce zrobić z niego zupełnie inną osobę.

Równocześnie jednak Val wreszcie dostaje okazję, że pokazać własny punkt widzenia i silny charakter. Każdy w parze ma tu swoje racje. Fakt, że zabranie chłopaka w miejsce, w którym ktoś uzna, że jego kolor skóry to charakteryzacja, nie było dobrym pomysłem. Ale Val w fantastycznej rozmowie z irytującą przyjaciółką może wreszcie wyrzucić z siebie frustracje, przedstawić motywacje i ambicje wykraczające poza bycie "mamą Lotty". A potem z godnością odrzuca pseudozwiązek, jaki chciałby utrzymać Earn.

Typowe dla "Atlanty" połączenie surrealistycznych scen z poważną psychologią i świetnie napisanymi rozmowami o rzeczach ważnych znów sprawdziło się idealnie. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11