Co się teraz dzieje z Offred? "Opowieść podręcznej" - zobaczcie pełny zwiastun 2. sezonu

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Jakie będą dalsze losy Offred po dramatycznych wydarzeniach z finału 1. sezonu "Opowieści podręcznej"? Pełny zwiastun 2. sezonu nie pozostawia wątpliwości, że...

Kiedy ostatnio widzieliśmy Offred (Elisabeth Moss), została wpakowana do czarnej furgonetki i gdzieś wywieziona, a Nick (Max Minghel), szofer Waterfordów, z którym nawiązała bliższą relację, tajemniczo zasugerował, że nie powinna się bać. Pełny zwiastun 2. sezonu "Opowieści podręcznej" pokazuje ciąg dalszy - widzimy bohaterkę w aucie i słyszy, jak pyta: "Czy tak wygląda wolność? Co się stanie, kiedy stąd wyjdę? Pewnie nie da się stąd wyjść. Gilead jest w tobie".

Następnie pojawia się małżeństwo Waterfordów, panikujących po zniknięciu swojej podręcznej. Serena (Yvonne Strahovski) płacze, że tego się nie da wyjaśnić, i jeśli spróbują, to od razu zostaną uznani za Ruch Oporu. "Gdybyś okazała tej dziewczynie choć odrobinę życzliwości, nigdy by nie odeszła!" - krzyczy jej mąż (Joseph Fiennes). Przypomnijmy, że kiedy Offred opuściła ich domostwo w finale 1. sezonu, była w ciąży, ale prawdopodobnie nie z komandorem, tylko z Nickiem.

W dalszej części zwiastuna mamy trochę religijnego szaleństwa z ciotką Lydią (Ann Dowd) w roli głównej, rzut oka na nowe życie Offred - a właściwie chyba już June - i krótką wizytę w koszmarnych koloniach, do których trafiła Emily (Alexis Bledel). Do tego dochodzą różne protesty (na jednym z nich jest rozemocjonowana Serena), pogrzeb którejś z podręcznych i wreszcie ostatnia scena, na 100 procent już potwierdzająca, że June jest wolna. Tylko czym jest wolność w takim świecie?

Zgodnie z oficjalnym opisem od Hulu, 2. sezon "Opowieści podręcznej" będzie ukształtowany przez ciążę Offred June i jej trwającą walkę, by uwolnić swoje przyszłe dziecko od dystopijnych horrorów Gileadu. "Gilead jest w tobie" to ulubione powiedzenie Ciotki Lydii. W 2. sezonie Offred i wszystkie inne postacie będą walczyć przeciwko - bądź podlegać - tej mrocznej prawdzie.

Serial powróci w USA w środę, 25 kwietnia, a w Polsce dzień później na platformie ShowMax. Premiera będzie podwójna, a kolejne odcinki - łącznie cały sezon ma liczyć 13 odcinków - będą wypuszczane co tydzień. Wszystkie dotychczasowe informacje o 2. sezonie "Opowieści podręcznej" zebraliśmy tutaj.

REKLAMA