12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jeśli nie wiecie, co robić w święta, podpowiadamy: oglądać seriale! Zebraliśmy 12 tytułów z tego i poprzedniego sezonu, które warto z różnych powodów nadrobić i które nie zajmą Wam dużo czasu, a do tego są dostępne w serwisach VoD.

"Westworld"

"Westworld" (Fot. HBO)

"Westworld" (Fot. HBO)

Kolejny po "Grze o tron" serialowy blockbuster od HBO, którzy poraża filmowym rozmachem, udowadniając, że aby dziś zobaczyć na ekranie coś spektakularnego, niekoniecznie trzeba się fatygować do kina. Wystarczy włączyć telewizor i dać się wciągnąć w fantastyczny świat stworzony przez Jonathana Nolana i Lisę Joy.

"Westworld" to inspirowana filmem Michaela Crichtona z 1973 roku historia, będąca połączeniem westernu z science fiction. Rzecz dzieje się w tytułowym, futurystycznym parku rozrywki symulującym Dziki Zachód. Zaludniają go obdarzone sztuczną inteligencją hosty – wyglądające jak ludzie maszyny służące wszelkiego rodzaju rozrywkami dla gości, wliczając w to wcześniej przygotowane scenariusze, ale również pozbawione konsekwencji mordowanie i inne grzeszki. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać, gdy niektóre hosty stopniowo zyskują kontrolę nad własnym przeznaczeniem.

Mamy tu więc do czynienia z klasycznym motywem science fiction, czyli budzącą się samoświadomością sztucznej inteligencji, który "Westworld" ogrywa w bardzo pomysłowy sposób. To jednak tylko jedna z wielu warstw serialu, znakomicie łączącego ambitne założenia i filozoficzne kwestie z widowiskową rozrywką dla mas. Twórcom udało się stworzyć wielopiętrową łamigłówkę, której rozgryzanie chwilami przyprawia o ból głowy, ale fascynuje i zachwyca jak mało co.

Poza tym może się "Westworld" pochwalić fenomenalną obsadą na czele z Evan Rachel Wood, Jeffreyem Wrightem, Thandie Newton, Edem Harrisem i Anthonym Hopkinsem, oraz niezapomnianą oprawą audiowizualną, która nieraz sprawi, że szczęki opadną Wam do samej ziemi. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to moment na nadrabianie zaległości jest idealny – 2. sezon startuje w HBO Polska już 23 kwietnia, a pierwszy można obejrzeć w HBO GO. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA