12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jeśli nie wiecie, co robić w święta, podpowiadamy: oglądać seriale! Zebraliśmy 12 tytułów z tego i poprzedniego sezonu, które warto z różnych powodów nadrobić i które nie zajmą Wam dużo czasu, a do tego są dostępne w serwisach VoD.

"Westworld"

"Westworld" (Fot. HBO)

"Westworld" (Fot. HBO)

Kolejny po "Grze o tron" serialowy blockbuster od HBO, którzy poraża filmowym rozmachem, udowadniając, że aby dziś zobaczyć na ekranie coś spektakularnego, niekoniecznie trzeba się fatygować do kina. Wystarczy włączyć telewizor i dać się wciągnąć w fantastyczny świat stworzony przez Jonathana Nolana i Lisę Joy.

"Westworld" to inspirowana filmem Michaela Crichtona z 1973 roku historia, będąca połączeniem westernu z science fiction. Rzecz dzieje się w tytułowym, futurystycznym parku rozrywki symulującym Dziki Zachód. Zaludniają go obdarzone sztuczną inteligencją hosty – wyglądające jak ludzie maszyny służące wszelkiego rodzaju rozrywkami dla gości, wliczając w to wcześniej przygotowane scenariusze, ale również pozbawione konsekwencji mordowanie i inne grzeszki. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać, gdy niektóre hosty stopniowo zyskują kontrolę nad własnym przeznaczeniem.

Mamy tu więc do czynienia z klasycznym motywem science fiction, czyli budzącą się samoświadomością sztucznej inteligencji, który "Westworld" ogrywa w bardzo pomysłowy sposób. To jednak tylko jedna z wielu warstw serialu, znakomicie łączącego ambitne założenia i filozoficzne kwestie z widowiskową rozrywką dla mas. Twórcom udało się stworzyć wielopiętrową łamigłówkę, której rozgryzanie chwilami przyprawia o ból głowy, ale fascynuje i zachwyca jak mało co.

Poza tym może się "Westworld" pochwalić fenomenalną obsadą na czele z Evan Rachel Wood, Jeffreyem Wrightem, Thandie Newton, Edem Harrisem i Anthonym Hopkinsem, oraz niezapomnianą oprawą audiowizualną, która nieraz sprawi, że szczęki opadną Wam do samej ziemi. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to moment na nadrabianie zaległości jest idealny – 2. sezon startuje w HBO Polska już 23 kwietnia, a pierwszy można obejrzeć w HBO GO. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 • Spoko, ale moim zdaniem bardzo mylny tytuł, bo skoro dostępne są 1-2 sezony z nie
  wiadomo tak naprawdę ilu, to ani trochę nie są to seriale krótkie. Zaciekawiła mnie ta lista, ale większość to produkcje, które równie dobrze mogą mieć swój finał za 3-5 lat.

  • W tej chwili krótkich :) Wybieralismy pod kątem: co w tej chwili ma tyle odcinków, że da się to nadrobić w dwa dni. Za przyszłość już nie odpowiadamy, ale moim zdaniem to nie taka najgorsza rzecz na świecie, jeśli zacznie się teraz oglądać serial, który potrwa ileś lat. Lepiej teraz niż nigdy.

   • Hazel

    Paulecie chyba chodziło o to, że na tapecie można mieć określoną liczbę seriali, bo po pewnym czasie przestaje się wszystko ogarniać (czyli moje serialowe życie od jakichś 5 lat).

    • Nie. Dla mnie serial krótki, to mini-serial lub taki na 2-3 sezony zakończony i takie myślałem, że tu zastanę po tytule. Serial, który ma 2-3 sezony i może ich mieć kolejne 2-3 za parę lat do takich nie należy. Ale ok, nie mam pretensji, po prostu oczekiwałem czegoś innego.

 • Msyd

  "Dark" to jedna z najbardziej przereklamowanych pozycji, ogromnie się zawiodłem.

 • Tomek

  Ja w Święta nadrabiam netflixowe Love. Odcinki krótkie i ogląda się wspaniale. Polecam.