Mark Strong w "Deep State" i inni telewizyjni twardziele po przejściach

"Deep State" (Fot. FOX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

W poniedziałek 9 kwietnia o godz. 21:00 na kanale FOX startuje "Deep State", thriller szpiegowski, w którym Mark Strong gra twardziela na krawędzi. Z tej okazji zrobiliśmy przegląd serialowych facetów, którzy są w stanie rozwalić cały świat, jednocześnie zmagając się z toną problemów osobistych.

Max Easton - "Deep State"

"Deep State" (Fot. FOX)

"Deep State" (Fot. FOX)

Modelowy twardziel i to nie tylko dlatego, że nosi twarz Marka Stronga. Max Easton to były szpieg MI6, dla którego kiedyś nie było misji niemożliwych ani zadań, jakich by się nie podjął. Ale to przeszłość. Teraz żyje spokojnie wraz z żoną i dwiema małymi córkami, trzymając się z dala od niebezpieczeństw. Te jednak same go znajdują.

Max zostaje bowiem zmuszony do powrotu do pracy w terenie, by pomścić śmierć własnego syna. Nie wie jeszcze, że cała sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, a on został właśnie mimowolnie wciągnięty w spisek na międzynarodową skalę. Ludzie, którzy postanowili zrobić z niego pionek w swojej grze, wyraźnie jednak nie przemyśleli konsekwencji. Bo Max nie jest facetem, którego można ot tak wykorzystać. Ani tym bardziej grozić jego rodzinie.

Mark Strong pasuje do tej roli idealnie, nie tylko ze względu na aparycję i adekwatne nazwisko, ale przede wszystkim charyzmę, pozwalającą uwierzyć, że to człowiek, który nie cofnie się przed niczym, gdy zostanie postawiony pod ścianą. Mógł wprawdzie wypaść z obiegu i poświęcić czas najbliższym, ale to nie znaczy, że zapomniał, kim kiedyś był.

Bezlitosne i zabójczo skuteczne oblicze Maxa zostanie więc ponownie wystawione na próbę, gdy zobaczy, że wszystkie jego czyny mają konsekwencje dla osób, które starał się chronić za wszelką cenę. Kiedyś wystarczyło po prostu trzymać je z dala od tego wszystkiego, dziś trzeba znacznie bardziej dosadnych środków. Max w nich nie przebiera i choć tego nie lubi, nie boi się ubrudzić sobie rąk. A to oznacza duże problemy dla każdego, kto stanie mu na drodze.

Serial "Deep State" możecie oglądać w poniedziałki o godz. 21:00 na kanale FOX. Naszą recenzję dwóch pierwszych odcinków znajdziecie tutaj. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA