Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W tym tygodniu doceniamy m.in. "Legion", "Trust" i "The Americans". Suchej nitki nie pozostawiamy z kolei na "Lost in Space" - kolejnej produkcji Netfliksa, która wygląda jakby zeszła z tej samej taśmy produkcyjnej co poprzednie.

HIT TYGODNIA: Rzymskie przygody złotego hipisa w "Trust"

"Trust" (Fot. FX)

"Trust" (Fot. FX)

Szalona imprez okraszona narkotykami, uliczne zamieszki i seks w miejscu publicznym, a to wszystko w rytmie dynamicznych rockowych przebojów. Całkiem sporo jak na ledwie dwuminutowy wstęp do odcinka, prawda? A potem bynajmniej nie było spokojniej, choć skupiliśmy się na wypełnianiu luk w historii porwania, które na początku nie było tym, na co wyglądało.

Robiliśmy to zaś głównie z perspektywy zamkniętego w bagażniku młodego Getty'ego (świetny Harris Dickinson), którego niezbyt błyskotliwy plan porwania samego siebie obrócił się przeciwko niemu, gdy o jeden raz za dużo podpadł niejakiemu Berto (Giuseppe Battiston). Nieco nerwowy, ale w gruncie rzeczy nie aż tak groźny restaurator i niedoszły uczestnik imprezy u Romana Polańskiego to już jednak przeszłość, bo jego tragiczny los dopełnił się na polu pełnym słoneczników.

I trzeba przyznać, że były to okoliczności bardzo pasujące do "Trust" - serialu olśniewającego wizualnie i pełnego energii, a przy tym potrafiącego przybrać zaskakująco mroczny obrót i zamienić się w istną krwawą groteskę. W jednej chwili zamykającego swojego bohatera w obskurnej piwnicy z wiadrem zamiast toalety (zły pomysł, gdy jest się na kokainowym głodzie), by zaraz potem stwierdzić, że to jednak nie była najgorsza opcja. Trochę nam smutno z wiedzą, że słodkie rzymskie życie złotego hipisa dobiegło końca, bo oglądało się to rewelacyjnie, ale i tak nie możemy się doczekać ciągu dalszego. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA