2. sezon "Dark" i całe mnóstwo nowości. Przedstawiamy szalone europejskie plany Netfliksa na 2018 rok

"Dark" (Fot. Netflix)

1 2

Ponad 100 nowych produkcji - wśród nich tytuły z Francji, Włoch, Holandii, a także brytyjskie seriale Idrisa Elby i twórcy "Downton Abbey". Netflix ogłosił dziś swoje europejskie plany.

Podczas gigantycznej konferencji w Rzymie, na której była obecna także Agnieszka Holland z ekipą polskiego serialu "1983", Netflix ogłosił, że w 2018 roku pokaże ponad 100 oryginalnych produkcji z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu - wśród nich będą seriale telewizyjne, filmy pełnometrażowe, stand-upy, dokumenty, programy dla dzieci i programy typu reality show pochodzące z 16 różnych krajów.

Streamingowy gigant poinformował, że w porównaniu z rokiem poprzednim podwoił liczbę produkowanych treści i wielkość inwestycji w naszym regionie - w pracę nad lokalnymi projektami zaangażowanych jest ponad 35 tysięcy osób.

Pojawiły się informacje o zupełnie nowych tytułach, a także pierwsze zdjęcia i zwiastuny seriali, które zapowiadano już jakiś czas temu. Poniżej znajdziecie wszystko w telegraficznym skrócie - najpierw nowiutkie tytuły, które poznaliśmy dzisiaj, a na drugiej stronie seriale powracające i projekty zapowiedziane wcześniej.

Nowe europejskie projekty, które zostały dziś zapowiedziane

  • Pierwszy holenderski serial Netfliksa - akcja rozgrywać się będzie w Amsterdamie, mieście niczym nieograniczonej wolności. Grupa studentów, która ma wszystko, czego tylko zapragnie: młodość, pieniądze, seks, władzę... przez przypadek otwiera portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku. Serial tworzy firma produkcyjna Pupkin, a premiera planowana jest na 2019 rok.
  • "Mortel" - piąty już francuski serial Netfliksa opowiadać będzie o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.
  • "The Wave" - trzeci niemiecki serial Netfliksa, który powstaje na podstawie filmowego hitu "Fala", inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.
  • "Luna Nera" - włoski serial opowiadający historię kobiety z XVII wieku, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz Tiziana Trianę, a za produkcję odpowiada Fandango.
  • "The English Game" - 6-odcinkowy brytyjski miniserial o historii piłki nożnej. Zobaczymy w nim zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały, stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Serial wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey".
  • "Turn Up Charlie" - brytyjski serial komediowy o DJ-u, w którego wcieli się Idris Elba. Serial będzie mieć 8 odcinków, producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.
  • "The Staircase" - serial dokumentalny, który przedstawia historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen, którą znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu, oraz trwającej 16 lat batalii sądowej. Nowe odcinki pojawią się na Netfliksie równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.
  • Francuski serial dokumentalny oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 roku. Producentem będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand.
  • Pierwszy włoski film Netfliksa - "Rimetti a Noi i Nostri Debiti" ("Forgive Us Our Debts"). Reżyseruje Antoni Morabito, występują Claudio Santamaria i Marco Giallini.
1 2
REKLAMA