Michael C. Hall powróci na ekrany już w maju. "Safe" - zwiastun i data premiery nowego serialu Netfliksa

"Safe" (Fot. Netflix)

0

Mroczne tajemnice, Michael C. Hall jako zdesperowany ojciec i Harlan Coben za sterami. Zobaczcie zwiastun serialu "Safe", który pojawi się na Netfliksie już za trzy tygodnie.

Kilkanaście dni temu "Safe", które jest wspólną produkcją Netfliksa i Canal+, promowało się na festiwalu w Cannes, dziś mamy już pełny zwiastun i datę premiery. Netflix poinformował, że 8-odcinkowa produkcja pojawi się w serwisie 10 maja. Dostaliśmy także bardzo szczegółowy opis fabuły, który możecie przeczytać poniżej w całości.

Rok po śmierci żony Tom samotnie wychowuje dwie córki na pięknym strzeżonym osiedlu, w otoczeniu przyjaciół. Nawiązuje również znajomość, która może przerodzić się w coś poważniejszego. Jednak kiedy jego starsza córka znika w tajemniczych okolicznościach, Tom odkrywa, że tak naprawdę niewiele wie o najbliższych mu osobach, które skrywają mroczne sekrety — podobnie zresztą jak miejsce, w którym mieszka.

Partnerzy, dzieci, kochankowie, rodzice, przyjaciele — czy ktokolwiek z nas może powiedzieć, że w pełni zna osoby, które kocha? A na ile inni znają Toma? Gdy go poznajemy, ten chirurg dziecięcy i samotny ojciec jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojej ukochanej żony, Rachel. Trudno mu sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nim wychowanie dwóch nastoletnich córek, w sytuacji gdy sam nie otrząsnął się jeszcze po osobistej tragedii. Stopniowo odkrywamy, że Tom odczuwa wyrzuty sumienia w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w noc śmierci Rachel. Tajemnica z tym związana ostatecznie wyjdzie na jaw.

Poznamy prawdę o tym, jak zginęła Rachel. Dowiemy się też, dlaczego Tom czuje się winny. Okaże się też, że córka Toma i Rachel, Jenny, skrywa pewien sekret związany z tamtą nocą. Ten sekret odsłania mroczne tajemnice, które mogą doprowadzić do rozłamu w wielu rodzinach, a nawet w całej społeczności. Jednak winy będą mogły zostać odkupione.

Scenariusz do serialu napisał Danny Brocklehurst ("The Five"), a oprócz Michaela C. Halla w obsadzie znajdują się m.in. Amanda Abbington ("Sherlock"), Hannah Arterton ("The Five"), Emmett J Scanlan ("The Fall"), Marc Warren ("Snatch"), Nigel Lindsay ("Wiktoria") i Audrey Fleurot ("Nietykalni").