Netflix straszy nas toksycznym deszczem. "The Rain" - pełny zwiastun duńskiej postapokalipsy

"The Rain" (Fot. Netflix)

Co by się stało ze światem, gdyby spadł trujący deszcz? Dowiemy się tego już w maju na przykładzie Danii, w której grupka młodych ludzi będzie walczyć o przetrwanie w serialu "The Rain".

Akcja "The Rain" dzieje w postapokaliptycznym świecie, w którym ludziom zagraża śmiercionośny deszcz. Dwójka rodzeństwa, której udało się przetrwać, gdy wirus uśmiercił niemal całą populację Skandynawii, po sześciu latach ukrywania się przed światem dołącza do większej grupki. Wszyscy razem wyruszą w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów zniszczonej cywilizacji.

W nowej, pozbawionej zasad rzeczywistości młodzi ludzie muszą porzucić wspomnienia wygodnego życia i przyzwyczaić się do świata, w którym nie wiedzą komu ufać. Walcząc o przetrwanie, zaczynają rozumieć, że największe zagrożenie czai się w nich samych i odkrywają, że nawet po apokalipsie istnieje miłość i zazdrość, a problemy okresu dojrzewania wcale nie zniknęły razem z dobrze znanym światem.

Twórcami "The Rain" są Jannik Tai Mosholt ("Borgen"), Esben Toft Jacobsen ("Wielki niedźwiedź") oraz Christian Potalivo ("Dicte"). W serialu występują m.in. Alba August ("Jordskott"), Mikkel Boe Følsgaard ("The Legacy"), Lucas Lynggaard Tønnesen ("Kobieta w klatce"), Lars Simonsen ("Most nad Sundem"), Iben Hjejle ("Dicte"), Angela Bundalovic ("Dark Horse"), Sonny Lindberg ("The Legacy") i Johannes Kuhnke ("Turysta").

Premiera "The Rain" 4 maja na Netfliksie.

the-rain057

REKLAMA