Które seriale warto nadrobić? Oceniamy nowości z kwietnia

"Killing Eve" (Fot. BBC America)

1 2 3 4 5 6 7

"Deep State"

Deep State recenzja

"Deep State" (Fot. FOX)

Solidny serial sensacyjny, który nie ma może wielkich ambicji, ale w swojej kategorii stanowi godną uwagi pozycję. W dużej mierze ze względu na Marka Stronga, który jest stworzony do grania twardzieli, więc w skórze niejakiego Maxa Eastona, byłego agenta MI6 do zadań specjalnych, odnajduje się perfekcyjnie. Główny bohater "Deep State" zostaje brutalnie wyciągnięty ze spokojnej emerytury, by odbyć jeszcze jedną misję – ma znaleźć ludzi, którzy zabili jego syna.

To oczywiście tylko początek, bo za plecami Maxa toczy się znacznie większa gra, w którą zamieszani są potężni i trzymający się w cieniu ludzie, pociągający niepostrzeżenie za sznurki na międzynarodowej arenie. Serial FOX-a to woda na młyn dla miłośników teorii spiskowych o grupie prawdziwych władców świata, ale twórcom udało się nie popaść w przesadę. Historia jest na tyle wiarygodna i w przejrzysty sposób opowiedziana, że wciąga, nie odrywając się zbyt mocno od ziemi.

A przy okazji jest najzwyczajniej w świecie dobrze zrobioną produkcją – podnoszącą ciśnienie w scenach akcji i z przyzwoicie nakreślonym wątkiem obyczajowym. Dodajcie do tego kilka twistów, fabułę rzucającą nas po różnych zakątkach świata (m.in. Iran i Francja) oraz niezłe tempo wydarzeń, a otrzymacie rozrywkę na poziomie nieco wyższym niż standardowy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA