Czy będzie 12. sezon "Z Archiwum X"? Znamy oficjalne stanowisko FOX-a

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Chris Carter mówił, że jest skłonny kontynuować "Z Archiwum X" nawet bez Gillian Anderson. A co na to szefostwo FOX-a? Czy powstanie 12. sezon kultowego serialu?

Amerykański FOX zaprezentował dziś ramówkę na sezon 2018/2019. Nie ma w niej "Lucyfera" i innych ostatnio skasowanych seriali, nie ma też "Z Archiwum X", "Prison Break" ani "24 godzin". Czy mimo to jest szansa na kolejne sezony albo spin-offy?

Na pewno będą jeszcze jakieś próby powrotu do świata "Prison Break" i "24 godzin" - szef FOX-a Gary Newman zdradził podczas upfrontów, że nowe projekty już powstają, ale nie podał szczegółów. Newman wypowiedział się także na temat najbliższej przyszłości Muldera i Scully. "W tym momencie nie ma planów, żeby zrobić kolejny sezon" - uciął pytania dziennikarzy.

11. sezon "Z Archiwum X" zakończył się niecałe dwa miesiące temu, a grająca rolę Scully Gillian Anderson zapowiedziała, że jeśli będą kolejne odcinki, to już bez niej. Aktorka zapewniła, że tym razem nie zmieni zdania, bo nadszedł czas, aby poszukać nowych wyzwań aktorskich. Twórca serialu Chris Carter zasugerował jednak, że to nie musi oznaczać końca serialu.

- Uważam, że Archiwum X zdecydowanie ma jeszcze w sobie więcej życia, jest więcej historii do opowiedzenia, z Gillian albo bez niej. Jest mi przykro, że ona odchodzi, nigdy nie rozważałem tak naprawdę robienia serialu bez niej, więc czy to jest koniec? To na pewno jest koniec czegoś, ale nie wiem, czy to nie jest także początek czegoś nowego - powiedział Carter w rozmowie z Digital Spy, dodając, że być może Scully mogłaby być "nieobecnym centrum" serialu, jak kiedyś William.

Niewykluczone, że za jakiś czas FOX na to pójdzie i kontynuacja "Z Archiwum X" jednak powstanie. Na razie widać, że stacja przechodzi zmiany, rezygnuje z seriali mających słabszą oglądalność i stawia na tytuły, które są w stanie zapewnić większą publikę, jak np. "9-1-1" Ryana Murphy'ego. Tymczasem "Z Archiwum X" zaliczyło w najnowszym sezonie duże spadki oglądalności.

REKLAMA