Najbardziej oczekiwane serialowe powroty lata 2018

"Ania, nie Anna" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tego lata liczymy na dziewczyny z "GLOW" i "Orange Is the New Black", a także "Anię, nie Annę", "Better Call Saul" czy "The Affair". Oto najbardziej oczekiwane serialowe powroty wakacji 2018 roku wg redakcji Serialowej.

13. "Grzesznica" (sezon 2) - premiera 1 sierpnia w USA

"Grzesznicę" chcieliśmy już pożegnać, po tym jak w 1. sezonie przemieniła się ze zniuansowanej opowieści o pełnej tajemnic kobiecie w tandetne soft porno z tapetą w tle, gdzie wszystko zostało wyłożone łopatą i zinterpretowane tak, byśmy nie mieli cienia wątpliwości, co mamy myśleć. Przy okazji finału pisałam, że mam nadzieję, iż serial nie wróci z 2. sezonem. A jeśli wróci, z pewnością nie będę oglądać. No cóż...

Wszystko zmienił tak naprawdę casting, tj. obsadzenie w 2. sezonie Carrie Coon, znanej z tego, że wybiera same warte uwagi role i w każdej się wyróżnia. Obejrzę dla niej wszystko, co zostanie zaserwowane, tyle że podejdę już do tego z dużym dystansem. Niemniej jednak "Grzesznica" dostaje ode mnie drugą szansę i jest to zasługa tylko i wyłącznie Carrie Coon. Choć właściwie nie jestem pewna, jak duża jest jej rola i czy to ona jest tytułową grzesznicą (pewnie nie, myli nas polskie tłumaczenie tytułu - w oryginale to równie dobrze może być grzesznik).

Oba sezony serialu połączy detektyw Harry Ambrose (Bill Pullman), który powróci do swojego rodzinnego miasta w stanie Nowy Jork, gdzie doszło do potwornej zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że 11-letni Julian (Elisha Henig, "Alex, Inc.") zamordował własnych rodziców bez oczywistego powodu. W toku śledztwa Ambrose odkryje stojącą za sprawę tajemnicę i spotka ludzi, którzy zrobią wszystko, by ich sekrety nie ujrzały światła dziennego.

Jedną z tych osób będzie Vera (w tej właśnie roli wystąpi Carrie Coon), niepokojąca i enigmatyczna liderka tajemniczej lokalnej społeczności. Oprócz niej w 2. sezonie zobaczymy również Natalie Paul ("The Deuce") w roli początkującej detektywki Heather; Hannę Gross ("Mindhunter") jako jej szkolną przyjaciółkę Marin; i Tracy'ego Lettsa ("Divorce") jako Jacka, przyjaciela Ambrose'a. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA