Najlepsze seriale komediowe, które są teraz emitowane

"The Good Place" (Fot. NBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Świat na zewnątrz coraz bardziej przypomina plan serialu "Terror", więc polecamy kocyk i coś na poprawę humoru. Wybraliśmy najlepsze seriale komediowe - wyłącznie spośród tych, które jeszcze się nie skończyły i wciąż trzymają poziom.

"The Marvelous Mrs. Maisel"

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

Seriali o komikach jest już tyle, że można mówić o osobnym gatunku, ale nawet na tak bogatym tle amazonowa "The Marvelous Mrs. Maisel" zdecydowanie się wyróżnia. Jedna z najlepszych telewizyjnych produkcji zeszłego roku zabiera nas do Nowego Jorku końca lat 50., gdzie towarzyszymy tytułowej bohaterce – Miriam "Midge" Maisel (fantastyczna Rachel Brosnahan) – przykładnej żonie, matce i gospodyni domowej z wyższych sfer. Do czasu oczywiście, bo wystarczy, by rzucił ją mąż, a całe doskonałe życie pryśnie jak bańka mydlana. Ale od czego ma się stand-up?

No tak, zapomniałem wspomnieć, że Midge zupełnie przypadkiem odkryła u siebie naturalny talent do komedii i chcąc zmienić swoje życie, ruszyła na podbój stand-upowej sceny. Od pijackiego występu w samej koszuli nocnej do sławy i wielkiej kariery? Nie jest to takie proste, bo przed Midge szybko wyrasta cała góra problemów.

Kto jednak miałby sobie z nimi poradzić, jak nie ona? Kobieta gotowa twardo walczyć o swoje, bo uświadamia sobie, że jest niezwykła, pomimo tego, że niemal cały świat dookoła niej próbuje jej wmówić coś przeciwnego. Ograniczeniom, zakazom i sztywnym normom mówi więc stanowcze nie, rzucając błyskotliwymi komentarzami i stawiając się społeczeństwu próbującemu wcisnąć ją w sztywne ramy.

Serial Amy Sherman-Palladino - twórczyni "Gilmore Girls" – ma jednak, podobnie jak jego bohaterka, drugie oblicze. Oprócz bijącej z ekranu energii nie brak tu też poważniejszego spojrzenia na tamte czasy i samą Midge, która pod maską scenicznej petardy skrywa porzuconą i pozbawioną fundamentów dotychczasowego życia kobietę. Jest zatem "The Marvelous Mrs. Maisel" nie tylko świetną komedią, ale także momentami gorzką historią o odkrywaniu samej siebie.

Nade wszystko jednak jest to serial, przy którym nie sposób się nudzić. Pędzący do przodu w zawrotnym tempie nakręcanym przez kapitalne dialogi, przepięknie zrealizowany (Nowy Jork, lata 50., kolory, kostiumy, klimat retro – bajka!) i znakomicie zagrany. Pełen tylu małych cudowności, że jedno obejrzenie to zdecydowanie za mało, by odkryć je wszystkie. [Mateusz Piesowicz]

1. sezon "The Marvelous Mrs. Maisel" jest dostępny w serwisie Amazon Prime Video.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA