Najchętniej oglądane seriale w tym sezonie: "This Is Us", "The Big Bang Theory" i co jeszcze?

"This Is Us" (Fot. NBC)

Co oglądają miliony Amerykanów w telewizji ogólnodostępnej? Przede wszystkim futbol, a poza tym sitcomy, procedurale i "This Is Us". Mamy podsumowanie sezonu 2017/2018.

Serialowy sezon 2017/2018 zakończony, dane podliczone i wiemy już, że NBC po raz kolejny wygrało z ABC, CBS, FOX-em i CW, znacząco wyprzedzając wszystkich rywali. A jak wyglądają dane dotyczące oglądalności konkretnych seriali za ten rok?

TVLine podaje, że jeśli nie liczyć futbolu, sezon wygrało "This Is Us" z ratingiem 5,4 i 17-procentowym wzrostem w porównaniu z rokiem poprzednim. Szóstka seriali, które miały najlepszy rating (czyli współczynnik widzów w ulubionym przez reklamodawców wieku 18-49), w tym sezonie prezentuje się następująco:

"This Is Us", NBC (5,4)
"Roseanne", ABC (5,0)
"The Big Bang Theory", CBS (4,4)
"The Good Doctor", ABC (3,4)
"Grey's Anatomy", ABC (3,3)
"Young Sheldon", CBS (3,3)

"This Is Us" awansowało z miejsca drugiego na miejsce pierwsze, pokonując zwycięzcę sprzed roku, "The Big Bang Theory", które zaliczyło spadek o 10%. Na pozycję numer 2 wskoczyła powracająca po 20 latach "Roseanne". Tradycyjnie mocno trzymają się "Chirurdzy", bardzo wysoko znalazły się także dwie nowości - "The Good Doctor" i "Young Sheldon". Ze ścisłej czołówki wypadło "Imperium" i "Modern Family", które wciąż jednak wypadają bardzo dobrze w porównaniu z większością seriali.

Trochę inaczej to wygląda, kiedy weźmie się pod uwagę ogólną liczbę widzów. Tutaj wciąż rządzi "The Big Bang Theory", a po piętach depcze mu "Roseanne". Pozycja numer 3 należy do "This Is Us" (wzrost o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim), tradycyjnie bardzo wysoko są także procedurale CBS.

"The Big Bang Theory", CBS (18,8 mln)
"Roseanne", ABC (17,9 mln)
"This Is Us", NBC (17,4 mln)
"NCIS", CBS (16,8 mln)
"Young Sheldon", CBS (16,5 mln)
"The Good Doctor", ABC (15,6 mln)
"Bull", CBS (14,5 mln)

Wśród nowych seriali, oprócz "Young Sheldon" i "The Good Doctor", bardzo dobrze wypadło przede wszystkim "9-1-1" (rating 3,0). Wśród najwyżej notowanych nowości jest również kilka niespodzianek, jak "Splitting Up Together" (1,8), "Ghosted" (1,6) i "The Orville" (1,8).

Jak zwykle interesująca jest lista najchętniej oglądanych seriali, które zostały skasowane bądź zakończone. Widać wyraźnie, że "Designated Survivor" wypadał bardzo przyzwoicie, podobnie jak "The Brave" i "Kevin Can Wait". Mimo to wszystkie te seriale zostały zastąpione nowymi tytułami, zamówionymi na jesień.

"Scandal", ABC (2,1)
"The Middle", ABC (1,9)
"Designated Survivor", ABC (1,6)
"The Brave", NBC (1,6)
"Kevin Can Wait", CBS (1,6)

REKLAMA