Toksyczny deszcz spadnie ponownie. Kiedy zobaczymy 2. sezon "The Rain"?

"The Rain" (Fot. Netflix)

Netflix zapowiedział, że duński serial o grupce młodzieży próbującej przetrwać deszczową apokalipsę jeszcze do nas powróci. Kiedy będzie premiera 2. sezonu "The Rain"?

Netflix podał dziś bardzo krótką prognozę pogody: deszcz jeszcze powróci. Według informacji samego Netfliksa, duński serial "The Rain" zdobył popularność m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Francji i w Niemczech, a także w samej Danii. Zdjęcia do 2. sezonu rozpoczną się jeszcze w tym roku, a premiera planowana jest na rok 2019.

Tak zamówienie skomentował Jannik Tai Mosholt, główny scenarzysta i współtwórca serialu:

Niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszej produkcji i niezwykle pozytywnego odbioru ze strony publiczności. Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia kolejnego sezonu. Wciąż mamy wiele do powiedzenia na temat bohaterów i świata The Rain i nie możemy się doczekać, aż wszyscy będą mogli to zobaczyć.

"The Rain" to opowieść o postapokaliptycznym świecie, w którym ludziom zagraża śmiercionośny deszcz. Dwójka rodzeństwa, której udało się przetrwać, gdy wirus uśmiercił niemal całą populację Skandynawii, po sześciu latach ukrywania się przed światem dołącza do większej grupki. Wszyscy razem ruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu śladów zniszczonej cywilizacji. W nowej, pozbawionej zasad rzeczywistości młodzi ludzie muszą porzucić wspomnienia wygodnego życia i przyzwyczaić się do świata, w którym nie wiedzą komu ufać.

Twórcami "The Rain" są Jannik Tai Mosholt ("Borgen"), Esben Toft Jacobsen ("Wielki niedźwiedź") oraz Christian Potalivo ("Dicte"). W serialu występują m.in. Alba August ("Jordskott"), Mikkel Boe Følsgaard ("The Legacy"), Lucas Lynggaard Tønnesen ("Kobieta w klatce"), Lars Simonsen ("Most nad Sundem"), Iben Hjejle ("Dicte"), Angela Bundalovic ("Dark Horse"), Sonny Lindberg ("The Legacy") i Johannes Kuhnke ("Turysta").

1. sezon "The Rain" jest dostępny na Netfliksie. A jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało tworzenie kameralnego duńskiego serialu o apokalipsie dla streamingowego giganta, polecamy nasze rozmowy z twórcami i aktorami z "The Rain" - dostępne tutaj i tutaj.

the-rain012

REKLAMA