12 nowych seriali, które będziemy oglądać w czerwcu

"Dietland" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Dietland" - premiera 5 czerwca w Polsce na Amazon Prime Video

Serialowa adaptacja książki Sarai Walker, stworzona przez telewizję AMC, to opowieść o obsesji współczesnego społeczeństwa na punkcie wagi i piękna. W centrum uwagi znajduje się Plum Kettle (Joy Nash, czyli Señorita Dido z "Twin Peaks"), redaktorka nowojorskiego magazynu o modzie, która chce się poddać operacji odchudzającej, ale przeszkadza jej w tym organizacja feministyczna.

Julianna Margulies ("Żona idealna") wciela się w jej szefową, Kitty Montgomery, ambitną redaktorkę, która nie wie, co robić, kiedy feministki biorą na cel członków jej rodziny. W serialu pojawią się także Robin Weigert ("Wielkie kłamstewka") w roli terapeutki, Rowena King ("Of Kings and Prophets") jako prezenterka telewizyjna, Adam Rothenberg ("Ripper Street") jako policjant, któremu spodoba się jedna z głównych bohaterek, oraz Ricardo Davila w roli asystenta w magazynie prowadzonym przez Kitty.

Twórczynią serialu, skupiającego się nie tylko o modzie i urodzie, ale także na wojnie płci, molestowaniu seksualnym itd., jest Marti Noxon ("UnReal", "Mad Men"). 1. sezon ma liczyć 10 odcinków, które w Polsce będą pojawiać się na Amazonie.

dietland588

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12