Indiańskie klimaty w "Westworld". Zdjęcia z 8. odcinka 2. sezonu prezentują się świetnie

"Westworld" (Fot. HBO)

W 2. sezonie klimat w "Westworld" potrafi się zmieniać i w najbliższy poniedziałek znów czeka nas coś nowego. Zobaczcie oficjalne foty z 8. odcinka, w których będzie indiański Lud Ducha.

Tej wiosny w "Westworld", oprócz tradycyjnych atrakcji, widzieliśmy już kolonialne Indie i świat szogunów, a przed nami indiański Lud Ducha, o którym w tej chwili wiemy tyle co nic. Jego przywódca, Akecheta (Zahn McClarnon z 2. sezonu "Fargo"), przewijał się już po ekranie w obu sezonach, a najbardziej charakterystyczne sceny z jego udziałem to te z atakami na Maeve (Thandie Newton).

Nie mamy pewności, czy powinniśmy go traktować jak przeciwnika, czy może jednak jak sojusznika, bo on i jego ludzie w tym momencie są bardzo tajemniczy. Wyrwane z kontekstu sceny, zwłaszcza z 1. sezonu - nie tylko te z Maeve i jej córką, ale też bitwa pomiędzy Indianami a ekipą Dolores czy pojmanie Stubbsa - sugerowały, że to serialowy antagonista. W nowym sezonie sprawy stawały się coraz bardziej skomplikowane i to nie koniec - to raczej dopiero początek.

Tytuł 8. odcinka to "Kiksuya" (czyli "pamiętaj" w języku lakota), co z pewnością ma znaczenie. "Żyjesz tak długo jak ostatnia osoba, która cię pamięta" - powiedział Akecheta Stubbsowi w 4. odcinku. Zapewne ta kwestia powróci w najbliższy poniedziałek w odcinku, który pokaże wydarzenia w parku z perspektywy Ludu Ducha. Oprócz Zahna McClarnona ważne role grać będą m.in. Martin Sensmeier i Julia Jones, którzy pojawiają się na zdjęciach.

Wszystko wskazuje na to, że Akecheta jest jednym z tych hostów, które się przebudziły, więc spodziewać się możemy czegoś niekonwencjonalnego, włącznie z sojuszem z Maeve. Jak będzie, dowiemy się już w poniedziałek, kiedy to będziemy mogli zobaczyć nowy odcinek "Westworld" w HBO i HBO GO.

westworld02

westworld03

westworld04

westworld05

REKLAMA