12 sitcomowych ojców, których kochamy jak własnych

Modern Family/Świat według Bundych/Teoria wielkiego podrywu/Brooklyn 9-9

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Hal Wilkerson ("Zwariowany świat Malcolma")

"Zwariowany świat Malcolma" (Fot. FOX)

"Zwariowany świat Malcolma" (Fot. FOX)

Bryan Cranston, zanim stał się Walterem White'em, wcielał się w tatę Malcolma i jego czterech braci w kultowym sitcomie, który był emitowany w latach 2000-2006. Daty są o tyle ważne, że przemiana w pana White'a nastąpiła niemal natychmiast i była dużym zaskoczeniem dla każdego, kto znał Cranstona z roli Hala Wilkersona.

Bo co tu dużo mówić, Hal - choć niewątpliwie miał sporo cech wspólnych z Waltem, zwłaszcza z początków "Breaking Bad" - kandydata na narkotykowego bossa nie przypominał. To był jeden z tych na pierwszy rzut oka sympatycznych, ciamajdowatych, trochę dziecinnych i niespecjalnie odpowiedzialnych tatusiów, którzy nigdy w życiu by nie przetrwali, gdyby nie mieli silnych, zdecydowanych żon.

malcolm-bryan-cranston-1442411704

Całą gromadkę rozbrykanych Wilkersonów w ryzach trzymała fantastyczna Lois (Jane Kaczmarek), a jej mąż był "dobrym gliną" właściwie w każdej sytuacji. I niekoniecznie dobrym rodzicem. Jego strach przed podejmowaniem trudnych decyzji i jakąkolwiek odpowiedzialnością był wręcz patologiczny, podobnie zresztą jak skłonność do mniejszych i większych kłamstewek, dla których zawsze znajdował usprawiedliwienie.

Choć Hal na pozór wydawał się najsympatyczniejszym gościem pod słońcem, z każdym odcinkiem stawało się coraz bardziej oczywiste, że to jeden z tych facetów, którym coś w życiu nie wyszło. Czyli dorobili się dzieciaków, utknęli na przedmieściu, chodzą codziennie do pracy, której nie znoszą (a przy tym ledwie są w stanie zarobić na rodzinę) i generalnie żyją życiem, jakiego nie chcieli, a jednocześnie naprawdę kochają swoje żony i dzieci. Zgadnijcie, z kim go to łączy. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12