12 sitcomowych ojców, których kochamy jak własnych

Modern Family/Świat według Bundych/Teoria wielkiego podrywu/Brooklyn 9-9

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Red Foreman ("Różowe lata 70.")

"Różowe lata 70." (Fot. FOX)

"Różowe lata 70." (Fot. FOX)

Choć w normalnym życiu wolelibyśmy ojca, który jest… mniej surowy, to trzeba przyznać, że Red (Kurtwood Smith) nieskończoną ilość razy poprawiał nam humor jako ojciec Erica. Stalowe spojrzenie, brak uśmiechu, no i oczywiście kultowe już my foot in your ass - to przede wszystkim z tym kojarzy nam się senior rodu Foremanów, ale za tą fasadą kryje się mężczyzna, który dla swojej rodziny zrobiłby wszystko.

Wiadomo, w latach 70. dzieci wychowywano w zupełnie inny sposób, więc Red rządził raczej twardą ręką, chcąc w ten sposób przygotować swojego jedynego syna na pułapki zastawiane przez życie. Co ciekawe, zupełnie inaczej zachowywał się w stosunku do Lorrie, starszej siostry Erica, której pobłażał zdecydowanie zbyt często. Jak widać, każdy rodzic ma dwie twarze, więc z jednej strony Red wprowadzał kolejne zakazy i nakazy wobec Erica i pozwalał na wszystko Lorrie, która okręcała go wokół palca i wyciągała kolejne banknoty z jego portfela.

Choć Red jest zdecydowanie najtwardszym i najsurowszym ojcem w naszym zestawieniu, nie mógł się w nim nie pojawić. Gdy myślisz o charakterystycznych serialowych ojcach, on przyjdzie ci do głowy zwykle prędzej niż później. Choć preferował on tzw. zimny chów i często zachowywał się bardziej jak wojskowy generał niż ojciec, to nie ma wątpliwości, że w trudnych chwilach można byłoby liczyć właśnie na niego. [Nikodem Pankowiak]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12