"Terror" powróci z 2. sezonem. Jaki będzie temat i kiedy możemy spodziewać się premiery?

"Terror" (Fot. AMC)

0

Telewizja AMC zdecydowała się kontynuować "Terror" w formie antologii. To oznacza, że 2. sezonie serialu wszystko będzie nowe: temat, obsada, a także scenarzyści.

"Terror" to jeden z najlepszych tegorocznych debiutów serialowych, nic więc dziwnego, że telewizja AMC zamówiła kontynuację. Zgodnie z tym, co mówili scenarzyści 1. sezonu, David Kajganich i Soo Hugh, serial zamienia się w antologię, w której tworzeniu oni oboje nie będą już brać udziału.

2. sezon "Terroru" opowiadać będzie o koszmarnych amerykańskich obozach internowania dla osób japońskiego pochodzenia w czasie II wojny światowej. A dokładniej, jak czytamy w informacji od AMC, "akcja skupi się na niepokojącym widmie, które podąża za japońsko-amerykańską społecznością z jej domu w Południowej Kalifornii aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny".

Produkcję serialu poprowadzi Alexander Woo, a jednym z producentów wykonawczych będzie Max Borenstein. Obaj panowie brali udział w tworzeniu 1. sezonu serialu telewizji AMC.

Informacja o zamówieniu dla "Terroru" prawdopodobnie nie przypadkiem pojawiła się w momencie kiedy światem wstrząsnęły zdjęcia z ośrodków, w których amerykańskie władze przetrzymują dzieci odebrane imigrantom. Alexander Woo w wydanym oświadczeniu podkreślił, że w serialu nie będzie chodzić tylko o zamierzchłą historię:

- Jestem zaszczycony, że mogę opowiedzieć historię osadzoną w tym niezwykłym czasie. Mamy nadzieję pokazać skrajny terror tych historycznych wydarzeń w sposób, który wydaje się nowoczesny i odpowiedni w obecnych realiach. A perspektywa zrobienia tego z udziałem aktorów w większości azjatyckiego i azjatycko-amerykańskiego pochodzenia jest ekscytująca, a jednocześnie napełnia pokorą.

W podobnym tonie wypowiedział się Borenstein:

- Jako miłośnik historii i fan tego gatunku mogę z całą pewnością stwierdzić, że prawda jest zawsze bardziej przerażająca niż fikcja. Ten sezon "Terroru" opowie o jednym z najciemniejszych i najbardziej przerażających momentów w historii naszego narodu. Internowanie osób ze społeczności japońsko-amerykańskiej jest skazą na amerykańskim sumieniu i bardzo rezonuje ze współczesnymi wydarzeniami. Jestem podekscytowany, że AMC daje nam szansę wykorzystania tej części historii jako inspiracji dla drugiej odsłony serialu, która, mam nadzieję, będzie ostrym i przerażającym komentarzem do tego, co się wydarzyło.

2. sezon "Terroru" będzie składał się z 10 odcinków. Premiera w 2019 roku w AMC Polska.