Więcej "Breaking Bad" w 4. sezonie "Better Call Saul". Twórcy obiecują wizytę tajemniczej postaci

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

0

Twórcy "Better Call Saul" obiecują, że w 4. sezonie będzie więcej nawiązań do "Breaking Bad". Pojawi się także kolejna (powiedzmy, że) znajoma twarz. Uwaga na możliwe spoilery.

Z sezonu na sezon w "Better Call Saul" pojawia się coraz więcej odniesień do "Breaking Bad" i to zrozumiałe, jako że dążymy do punktu, w którym te dwa światy się spotkają. Nie wiadomo w tym momencie, czy kiedykolwiek zobaczymy jakiekolwiek spotkanie Saula Goodmana z Walterem White'em i Jesse'em Pinkmanem, ale ponieważ wszyscy operują w tych samych okolicach - tylko trochę innym czasie - rozmaitych crossoverów musi być coraz więcej.

I współtwórcy serialu, Vince Gilligan i Melissa Bernstein, dokładnie to obiecali w rozmowie z The Hollywood Reporter.

- 4. sezon jest taki dobry. Jest mroczniejszy, jest bogatszy. Wciąż jest w tym sporo humoru, ale gdyby przedstawić "Breaking Bad" i "Better Call Saul" na diagramie Venna, przestrzeń w środku pokazująca, gdzie się pokrywają, staje się coraz większa i większa - powiedział Gilligan.

Przykład? Pojawi się pewna tajemnicza postać z "Breaking Bad", którą nie wszyscy fani pewnie pamiętają, ale która zostanie dobrze wpleciona do fabuły.

- Jest pewna bardzo ważna postać - nie obiecuję, że to ktoś, kogo kiedykolwiek widzieliście, niemniej jednak to bardzo ważna postać z ery "Breaking Bad", którą spotkacie w tym roku. I będziecie pod wrażeniem - oznajmił Gilligan.

Aby uciąć niepotrzebne spekulacje, Bernstein powiedziała wprost, o kogo chodzi. Postać, o której mówił Gilligan, to nie Jesse ani Walt czy też Hank - to Lalo. Nigdy go nie widzieliśmy w "Breaking Bad", ale pojawiał się w rozmowach bohaterów. Został napomknięty m.in. w pierwszej scenie, w której zobaczyliśmy Saula Goodmana - w odcinku z 2. sezonu, zatytułowanym "Better Call Saul".

Oprócz Lalo możemy spodziewać się - jak to ujęła producentka - "kilku nowych postaci, które przedstawimy światu ponownie". Przede wszystkim jednak w tym sezonie "Better Call Saul" zobaczymy, co się stało z Jimmym McGillem po śmierci Chucka i jak rozwinie się (czytaj: prawdopodobnie posypie się) jego związek z Kim Wexler. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

"Better Call Saul" wraca 6 sierpnia z 4. sezonem.