Co dalej w "Peaky Blinders"? Twórca opowiada o planach na 5. sezon i o tym, jak chce zakończyć serial

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" na pewno potrwa więcej niż planowane początkowo pięć sezonów. Steven Knight mówi, jakie są plany na 5. sezon i jak chciałby zakończyć całość.

Serwis Birmingham Live miał okazję porozmawiać ze Stevenem Knightem, twórcą serialu Peaky Blinders". To bardzo zajęty człowiek - oprócz gangsterskiego serialu BBC tworzy teraz 2. sezon "Tabu", film "Serenity" z Anne Hathaway i Matthew McConaugheyem, a także serial "See" dla platformy Apple. To jeden z powodów, dla których przerwy w emisji są takie długie.

Jak donosi Birmingham Live, ekipa "Peaky Blinders" wróci na plan jesienią. Akcja 5. sezonu będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Knight odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania typu: "Czy Alfie Solomons naprawdę nie żyje?" i "Czy Grace naprawdę nie żyje?", ale wszystko wskazuje na to, że jednak nie zostaliśmy oszukani i żadnej z tych postaci już nie zobaczymy.

Chętnie za to powiedział, jak planuje zakończyć serial: pierwszą syreną alarmową, ostrzegającą przed nalotem bombowym w czasie II wojny światowej. Wszystko dlatego, że jego mama opowiedziała mu historię o tym, jak jej mama wyciągnęła ją z łóżka i powiedziała: "Chodźmy, gnojki już tu są".

Jak już pisaliśmy, "Peaky Blinders" nie zakończy się po 5. sezonie, choć taki był początkowo plan. Serial okazał się wielkim hitem BBC, w związku z czym możemy spodziewać się zamówienia nie tylko na 6., ale także na 7. sezon. I nie ma pewności, że na tym się skończy. Knight nie odrzuca całkiem możliwości, że produkcja mogłaby być kontynuowana bez Cilliana Murphy'ego - z kolejnym pokoleniem - ale też nie zastanawiał się nad tym do tej pory.

5. sezon "Peaky Blinders" zobaczymy w 2019 roku.

REKLAMA