Co w 3. sezonie "Riverdale"? Mamy tytuł premiery i trochę nowych spoilerów

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Czego powinniśmy się spodziewać po wakacjach w "Riverdale"? Showrunner serialu ujawnił tytuł premiery 3. sezonu, pojawiło się też trochę nowych informacji o tym, co nas czeka.

Ekipa "Riverdale" zaczęła już prace nad 3. sezonem serialu, który - jak zapewnił jego twórca Roberto Aguirre-Sacasa - będzie zupełnie inny od poprzednich, a jednocześnie utrzymany w dobrze nam już znanym klimacie. 1. sezon opierał się na tajemnicy i zagadce kryminalnej, w drugim była nutka horroru zmiksowanego z mafijną historią 'a la "Ojciec Chrzestny", a w trzecim możemy liczyć na coś, co będzie pasowało do pulpowej całości, a jednocześnie będzie inne od wszystkiego, co widzieliśmy w "Riverdale" do tej pory.

Szczegóły na razie są trzymane w tajemnicy, ale pojawia się coraz więcej drobnych spoilerów. I tak, TV Guide donosi, że Hiram Lodge (Mark Consuelos) nie będzie już jedynym czarnym charakterem. "Riverdale to małe miasteczko, ale duże miejsce" - powiedział Aguirre-Sacasa, zapewniając, że Hiram się nie zmieni i zdecydowanie wciąż będzie po ciemnej stronie mocy. Ale możemy spodziewać się jeszcze jakiegoś łotra.

Pojawiły się także doniesienia, że w 3. sezonie "Riverdale" do serialu zawita znana z komiksu Evelyn Evernever, nieśmiała, trochę dziwna dziewczyna, której najlepszą przyjaciółką jest jej lalka, Minerva. W komiksie odegrała ona ważniejszą rolę, niż początkowo można było sądzić, i możliwe, że w serialu będzie podobnie.

Na razie nie wiadomo, kto ją zagra - jedyne, co mamy, to ogłoszenie castingowe z informacją, że poszukiwana jest aktorka mająca ok. 20 lat. Twórcy są otwarci, jeśli chodzi o kwestię pochodzenia etnicznego, aczkolwiek najbardziej chcieliby kogoś, kto fizycznie przypominałby Betty. Wszystko dlatego, że ta bohaterka - skrywająca mroczne sekrety, jak wszyscy w Riverdale - bardzo chciałaby się z Betty zaprzyjaźnić.

Kolejny spoiler ujawnił sam twórca serialu, który zaprezentował na Twitterze tytuł premiery 3. sezonu "Riverdale": "Labor Day". To oznacza, że na dzień dobry możemy spodziewać się zawieruchy w okolicach Święta Pracy, które w USA przypada na pierwszy poniedziałek września.

riverdal356

"Riverdale" wraca z 3. sezonem 10 października. Więcej spoilerów, pochodzących z majowych wywiadów z aktorami, znajdziecie tutaj.