Emmy 2018: Nasze nominacje dla aktorek z seriali komediowych

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

0
1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a my podajemy kolejne nasze typy. Spośród pierwszoplanowych aktorek z seriali komediowych doceniamy m.in. Alison Brie, Rachel Brosnahan i Kristen Bell. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie spośród aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Alison Brie, "GLOW"

"GLOW" (Fot. Netflix)

"GLOW" (Fot. Netflix)

W gruncie rzeczy do tego zestawienia powinny trafić dwie panie z "GLOW", bo obok Alison Brie na wyróżnienie bez dwóch zdań zasłużyła również Betty Gilpin – Netflix zgłosił ją jednak w kategorii drugoplanowej, odbierając nam możliwość nominowania. Pozostajemy zatem przy tej pierwszej, która udowodniła dobitnie, co znaczy tutejsze girl power.

I zrobiła to na różne sposoby, bo wcielając się w Ruth i jej wrestlingowe alter ego – Zoyę the Destroyę – pokazała kompletnie inne oblicza. Z jednej strony zobaczyliśmy kobietę, której życie zawodowe i prywatne stanowiło obraz nędzy i rozpaczy, z drugiej kogoś pewnego swoich możliwości, pełnego ognia i temperamentu – po prostu gwiazdę, nawet jeśli chodzi tylko o tandetny program podrzędnej telewizji.

Alison Brie przełączała się pomiędzy dwoma obliczami swojej kreacji, jakby była to najnormalniejsza rzecz pod słońcem. Raz urzekała naturalnością, wrażliwością i szczerym poczuciem winy, a zaraz potem lśniła w ringu, perfekcyjnie oddając przerysowany charakter swojej postaci (ach, ten rosyjski akcent!). W sumie dało to zaś obraz bohaterki idealnie pasującej do "GLOW" – niepozbawionej wad, ale starającej się stawić im czoła, przełamującej własne ograniczenia i burzącej stereotypy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7