Które seriale warto nadrobić? Oceniamy czerwcowe nowości

"Pose" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Marvel's Cloak & Dagger"

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

Kolejny po "Runaways" marvelowski serial młodzieżowy (można go oglądać w ShowMaksie), po którym wiele się nie spodziewaliśmy i zostaliśmy całkiem milo zaskoczeni. Historia połączonych ze sobą w tajemniczy sposób Tandy Bowen (Olivia Holt) i Tyrone'a Johnsona (Aubrey Joseph) to pomysłowa, dość oryginalna i wciągająca opowieść, w której na pierwszym planie są nie supermoce, ale intrygujący bohaterowie.

Parę pochodzących z różnych środowisk nastolatków poznajemy tu i teraz, jak również przez serię retrospekcji, odkrywając ich skomplikowany świat, w którym umiejętność teleportacji i tworzenia świecących sztyletów wcale nie stanowią największych problemów. W końcu Tandy jest oszustką i złodziejką, która chce uciec jak najdalej od matki i domu, a Tyrone'a wciąż prześladuje wspomnienie z dzieciństwa. Gdy odkrywają, że coś ich łączy, zdają sobie sprawę z tego, że mogą sobie wzajemnie pomóc.

Cała ta historia jest dość zawiła, choć z czasem zaczyna nabierać bardziej klasycznych kształtów, pojawiają się jednoznaczne czarne charaktery czy złowroga korporacja. Twórca "Cloak & Dagger", Joe Pokaski, ubiera jednak znajome motywy w bardzo atrakcyjne szaty, bawiąc się schematami i starając się unikać prostych rozwiązań. Wychodzi to na dobre serialowi, który naprawdę wciąga, angażując historią młodocianych bohaterów i mnogością towarzyszących im wątków.

Dodajmy do tego dobrze dobranych wykonawców i wyrazisty wizualny styl unikający taniego efekciarstwa, a otrzymamy serial, który sprawdza się naprawdę dobrze niekoniecznie tylko jako letnia rozrywka. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9