Emmy 2018: Nasze nominacje dla seriali limitowanych

"Patrick Melrose" (Fot. Showtime)

0
1 2 3 4 5 6 7

"Top of the Lake: China Girl"

"Top of the Lake" (Fot. BBC)

"Top of the Lake" (Fot. BBC)

Podobny przypadek co "American Crime Story" - 2. sezon serialu nie zebrał tylu pochwał co debiut, ale wciąż zasługuje na wyrazy uznania. Kręcony w Sydney sequel, mający podtytuł "China Girl", rozpoczął się od powrotu detektyw Robin Griffin (Elisabeth Moss) do Sydney, by na przestrzeni sześciu odcinków pokazać tysiąc różnych odcieni kobiecości i macierzyństwa.

Na pierwszym planie znów były kobiety, szukające swojego miejsca w świecie zdominowanym przez mężczyzn - matki, córki, prostytutki, policjantki. Choć "Top of the Lake" to przede wszystkim mroczny kryminał, zawsze na pierwszym miejscu są w nim emocje, skomplikowane relacje międzyludzkie i problemy społeczne. A także postacie, których życie często rozsypuje się na kawałki, nieważne, kim są i dokąd zmierzają. Tak było w obu sezonach, wizualnie bardzo od siebie różnych, ale połączonych przez wspólny ton i przesłanie.

Jane Campion po raz kolejny opowiedziała w piękny sposób mocną, zapadającą w pamięć historię, w której nic nie było zwyczajne. A także dała duże pole do popisu swoim aktorkom - nie tylko grającej główną rolę Moss, ale też partnerującej jej Gwendoline Christie oraz przede wszystkim Nicole Kidman z wielką grzywą siwych włosów. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7