Spin-off "Gry o tron" będzie wcześniej, niż się spodziewamy? Zdjęcia ruszają już wkrótce

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Obawiacie się coraz bliższego rozstania z Westeros? Spokojnie, HBO już planuje spin-off dobiegającej końca "Gry o tron" i okazuje się, że te plany są bliskie realizacji.

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" wprawdzie dopiero w przyszłym roku, ale w HBO nikt nie zamierza tracić czasu. Tak przynajmniej wynika z informacji na temat spin-offu, którego pilotowy odcinek otrzymał oficjalne zamówienie zaledwie miesiąc temu. O projekcie autorstwa Jane Goldman dotąd wiedzieliśmy tylko tyle, że będzie prequelem, a jego akcja ma się rozgrywać tysiące lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" - wkrótce jednak nasza wiedza powinna się powiększyć.

A to dlatego, że jak podał "Belfast Telegraph", prace na planie produkcji mają ruszyć już w październiku w studiach Paint Hall, gdzie powstawał również oryginalny serial. Trzeba zaznaczyć, że chodzi oczywiście o zdjęcia do pilotowego odcinka - dopiero potem zapadnie decyzja, czy HBO zamówi cały sezon, o jego powstaniu nawet nie wspominając. Na szybką premierę nie ma zatem co liczyć, ale być może okres oczekiwania na powrót do Westeros nie będzie aż tak długi, jak mogło się wydawać.

Nie może to absolutnie dziwić, wszak wraz z finałowym sezonem "Gry o tron" w 2019 roku HBO straci swój największy hit i z pewnością będzie im zależało na szybkim znalezieniu zastępstwa. Kolejny projekt związany z tak popularną marką jest więc pożądany, a skoro prace mają ruszyć już teraz, premiera w 2020 roku nie brzmi jak coś niemożliwego do zrealizowania.

Biorąc pod uwagę, że na jednym spin-offie skończyć się nie musi (co sugerował George R.R. Martin), jakiekolwiek dłuższe rozstanie z Westeros nam absolutnie nie grozi. Pozostaje tylko czekać na bliższe informacje.