To się dzieje naprawdę! Ekipa "Downton Abbey" powróci w filmie, produkcja rusza już wkrótce

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

0

Jeśli sądziliście, że film z bohaterami "Downton Abbey" to raczej odległa perspektywa, spieszymy donieść, że się myliliście. Zamówienie już jest, a produkcja ruszy naprawdę szybko.

O filmowej kontynuacji "Downton Abbey" ostatnio pisaliśmy prawie dokładnie rok temu, kiedy to twórca serialu, Julian Fellowes, zdradził, że chciałby nakręcić prequel serialu, w którym poznalibyśmy młodsze wersje dobrze nam znanych bohaterów. Taki plan był prawdopodobnie powodowany tym, że większość obsady była niedostępna. To się jednak zmieniło - na szczęście.

Film "Downton Abbey" właśnie dostał zielone światło, a jego produkcja zacznie się jeszcze tego lata. Scenariusz napisał Fellowes, a na ekranie zobaczymy oryginalną obsadę. Reżyserem będzie Brian Percival, któremu zawdzięczamy m.in. pilotowy odcinek serialu. Powróci także cała dawna ekipa producentów, czyli obok Fellowesa także Gareth Neame, Liz Trubridge i Nigel Marchant.

Gareth Neame napisał w oświadczeniu, że w filmie zobaczymy wszystko, na co mieliśmy nadzieję. Według niego scenariusz Juliana Fellowesa "urzeka, wywołuje dreszczyk emocji i przynosi rozrywkę".

O filmie z bohaterami "Downton Abbey" mówiło się od końca 2015 roku, kiedy zakończył się serial. Wciąż jednak były jakieś przeszkody, więc chyba już mało kto z fanów wierzył, że jeszcze kiedyś spotka Lady Mary i spółkę. Niespodzianka! Zobaczymy nie tylko ulubionych bohaterów, ale też tych samych aktorów - nie będzie żadnego odmładzania.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy faktycznie cała obsada powróci w filmie, ale mamy taką nadzieję. Za wcześnie też, żeby mówić o choćby przybliżonej dacie premiery.