Kiernan Shipka i jej sabat czarownic - wideo z planu "Chilling Adventures of Sabrina"

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Oto nowa Sabrina - już nie Melissa Joan Hart, a Kiernan Shipka. W kilkusekundowym wideo z planu "Chilling Adventures of Sabrina" aktorka przedstawiła swój nowy sabat.

"Chilling Adventures of Sabrina" coraz bliżej! W piątek, trzynastego (czyli wczoraj) Netflix pokazał kilkusekundowe wideo z planu swojego nowego serialu, w którym grająca nową wersję Sabriny, nastoletniej czarownicy, Kiernan Shipka zaprezentowała swój sabat. W jego skład wchodzą m.in. Miranda Otto i Lucy Davis, grające ciotki głównej bohaterki.

Serial, oparty na komiksie pod dokładnie tym samym tytułem, ma już zamówienie od Netfliksa na dwa sezony, po 10 odcinków każdy. Poznamy w nich genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. Ton serialu ma przypominać m.in. "Dziecko Rosemary" i "Egzorcystę".

Znana z "Mad Men" Kiernan Shipka wcieli się w Sabrinę Spellman, a Ross Lynch w jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Oprócz nich w serialu wystąpią Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych. Twórcą serialu jest Roberto Aguirre-Sacasa ("Riverdale").

Daty premiery na razie nie ma, nawet przybliżonej, ale w tym tygodniu Netflix wypuścił plakat, na którym znajdowały się słowa "coming soon" (czyli "premiera wkrótce"). To może oznaczać, że mamy szansę zobaczyć "Chilling Adventures of Sabrina" jeszcze w tym roku.