Co w 3. sezonie "Riverdale"? Ekipa serialu zapowiada przeskok czasowy, problemy miłosne i nowe tajemnice

"Riverdale" (Fot. CW)

0

W 3. sezonie "Riverdale" z pewnością nie będzie spokojnie. Ekipa serialu zdradziła na Comic-Conie, że będą nowe tajemnice, szkolne dramaty, nietypowe retrospekcje i kolejny odcinek muzyczny.

Ekipa "Riverdale" pojawiła się na Comic-Conie w San Diego i zdradziła trochę spoilerów z nadchodzącego 3. sezonu. Jak już wiecie, wypuszczono krótki zwiastun, z którego wiemy, że będzie niewielki przeskok czasowy i że spotkamy Archie'ego w pierwszy wrześniowy weekend, już po wyjściu z więzienia.

Jednocześnie wiadomo, że proces Archie'ego, oskarżonego niesłusznie o morderstwo, będzie ważnym elementem fabuły na początku sezonu. W serialu pojawi się znana m.in. z "American Crime" Penelope Ann Miller w roli Ms. Wright, prokurator w procesie Archie'ego, która spróbuje z niego zrobić młodego socjopatę, wykorzystując w tym celu różne sytuacje z jego przeszłości.

Co poza tym? Przede wszystkim na panelu pytano o serialowe pary. Lili Reinhart, czyli serialowa Betty, zapewniła, że związek Bughead jest teraz "twardy jak skała". Poza tym ta para na początku sezonu znów przemieni się w duet śledczych i będzie rozwiązywać nową tajemnicę, a do tego jeszcze dojdzie wątek Betty jako Serpent Queen.

Archie i Veronica dla odmiany będą mieć pod górkę. Akcja 3. sezonu rozpocznie się trzy miesiące po wydarzeniach z finału 2. sezonu i oni przez ten czas byli rozdzieleni. "Myślę, że mogą mieć trochę problemów" - powiedziała Camila Mendes, aka Veronica. A KJ Apa, czyli serialowy Archie, dodał, że dystans i rozłąka zrobi swoje - będzie ciężko.

Romansować będą także Kevin i Moose, o czym opowiedział grający Kevina Casey Cott. Z kolei Reggie, który zacznie pracę w barze Veroniki, uwikła się w zaskakujący romans, co z kolei zdradził twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa.

Po traumatycznych wydarzeniach związanych z ojcem/Black Hoodem, Betty spędziła lato na stażu, starając się o tym nie myśleć. "Alice i Polly zaczynają ją trochę atakować. Ich nowa, dziwna duchowość, mająca związek z farmą, sprawia, że mówią jej, aby słuchała swojej duszy i zmierzyła się z problemami. Także Betty chce być od nich jak najdalej - powiedziała Lili Reinhart. Farma, gdzie znajdą się jej matka i siostra, to prawdopodobnie sekta - a przynajmniej tak sugeruje zwiastun.

Cheryl jest oficjalnie w związku z Toni i zaczyna mierzyć naprawdę wysoko. Jak powiedziała Madelaine Petsch, jej bohaterka będzie demonstrować swoją siłę "na prawo, lewo i pośrodku", co może się tak dobrze nie skończyć.

Veronica dalej będzie próbować szczęścia w biznesie. Dziewczyna potrzebuje własnych pieniędzy, więc zaczyna pracować w knajpie Pop's i myśli o kolejnych rzeczach. Jak zdradziła Camila Mendes, jej bohaterka udowodni sobie i wszystkim dookoła, że nie jest rozpuszczoną bogatą dziewczynką.

Hermione będzie nowym burmistrzem, co oznacza, że - jak to ujęła Marisol Nichols - "będzie szczęśliwa, bo będzie mieć trochę władzy dla siebie". Co więcej, wykorzysta to, żeby zmienić pewne rzeczy w swoim małżeństwie.

Około ósmego, dziewiątego odcinka pojawi się mama Jugheada, a także jego siostra. Będzie odcinek z flashbackami, w którym główni bohaterowie wcielą się w nastoletnie wersje swoich rodziców, a także kolejny odcinek muzyczny. A oprócz tego będzie to co zwykle: szkolne dramaty, historie kryminalne, tajemnice, śmierci. "Będziemy też rozmawiać o egzaminach końcowych, składaniu papierów na studia, doradcach zawodowych i takich rzeczach" - zdradził Aguirre-Sacasa.

3. sezon "Riverdale" startuje 10 października.